Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

3

Dnia 28.11.2018 r. uczniowie klasy 4c wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską –Jachimowicz i p. Elżbietą Kerstan wybrali się do Narodowego Forum Muzyki.

Na scenie zaprezentowano wyjątkowy koncert pt. „Dziadek do orzechów symfonicznie”, który powstał na podstawie baśni Ernesta Hoffmanna i baletu rosyjskiego kompozytora Piotra Czajkowskiego.

Na scenie nie było tancerzy i aktorów. Bohaterami koncertu była liczna orkiestra i dyrygent. Koncert wzbogacony został o animacje i ciekawe komentarze lektora.

Dzięki muzyce przenieśliśmy się w baśniowy i magiczny świat małej Klary oraz żywych zabawek, którym przewodził Dziadek do orzechów. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali koncertu , szczególne zainteresowanie i poruszenie wywołał utwór ,,Walc kwiatów” .

Po koncercie dzieci miały okazję podziwiać nowoczesny gmach NFM oraz zapoznać się z bogatą ofertą kulturalną. Następnie klasa 4 c udała się na spacer po wrocławskim rynku, gdzie odwiedziła Jarmark Bożonarodzeniowy oraz Restaurację McDonald's.

Marta Palińska - Jachimowicz

123456