Miło nam poinformować, że trzy drużyny ze SP 95 zakwalifikowały się do Finału VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 9 grudnia w Piasecznie.

Przypomnijmy, że 30 listopada 2018 r. w Zespole Szkół nr 18 we Wrocławiu odbyły się Eliminacje Regionalne VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. Drużyna uczniów klasy 8b o nazwie „Herosiaki” w składzie: Julia Barszczyk, Dawid Dębkowski oraz Jakub Porada zbudowała turbinę wiatrową, która w trzech kategoriach uzyskała 260 punkty, co zagwarantowało zajęcie pierwszego miejsca w eliminacjach regionalnych.

Drugie miejsce zajęła Marcelina Marcinek, uczennica klasy 7b, która zdobyła 225 pkt. Natomiast trzecie miejsce przypadło Błażejowi Pietruszce z tej samej klasy, który zdobył 181 pkt.

Całe podium przypadło Szkole Podstawowej 95. Nasi uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody, dyplomy oraz możliwość uczestniczenia w gali finałowej w Piasecznie.

A oto pełna lista finalistów: http://turniejmaszyn.pl/wiatrowe/

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za wielkie zaangażowanie w wykonanie turbin oraz za miłą atmosferę podczas eliminacji regionalnych. Finalistom życzymy powodzenia w Piasecznie!