DSCN3335

28 listopada 2018 roku klasa II b wybrała się na Jarmark Bożonarodzeniowy. Dzieci z zainteresowaniem słuchały historii związanych z organizowaniem jarmarków w Europie.

We Wrocławiu pierwsze jarmarki miały miejsce w XVI wieku i trwały jeden dzień. Mieszkańcy zaopatrywali się w wyroby i ozdoby świąteczne ale również podziwiali występy kuglarzy i pieśniarzy.

Tradycja obecnego jarmarku sięga już 10 lat. Można na nim podziwiać wyroby rękodzielnicze i popróbować smakołyków naszych sąsiadów i przepysznych pierników.

Drugoklasiści z zainteresowaniem oglądali i kupowali wyroby wykonane z drewna, a w Bajkowym Lasku słuchali i wpatrywali się w bohaterów bajek. Wszystkich zachwyciła wspaniała choinka.

Wycieczka zakończyła się warsztatami kulinarnymi w pizzerii Dominium. Dzieci samodzielnie przygotowywały pizzę, którą później mogły zjeść.

Zadowolone i zaopatrzone w pamiątki wróciły do szkoły.

Wychowawca Bożena Ilnicka

DSCN3322DSCN3324DSCN3330DSCN3335DSCN3340DSCN3349DSCN3328DSCN3329DSCN3331DSCN3344