W styczniu w naszej szkole odbyły się dwa turnieje piłki ręcznej.

W środę 9 stycznia grali uczniowie klas IV-V a tydzień później 16 stycznia ich starsi koledzy z klas VI-VII. Zgłosiło się w sumie aż 12 zespołów - łącznie ponad 60 chłopców i dziewcząt. Dla niektórych był to pierwszy w życiu udział w turnieju szczypiorniaka. Emocji oraz zaciętej, sportowej walki nie brakowało a niektóre mecze rozstrzygnąć musiała dogrywka.

W młodszej kategorii wystąpiło 8 zespołów. Zwyciężył zespół "Fiat 500+" (klasa 5b), drugie miejsce po bardzo emocjonującym meczu finałowym zajęły "FC Warzywka" (klasa 5c), a trzecie miejsce powędrowało do "Szybkich krewetek" (klasa 4c).

W turnieju klas VI-VII zwyciężył "Team grucha" (klasa 7b), drugie miejsce zajęły "Wesołe kangurury" (klasa 6b), trzecie miejsce powędrowało do "Ligi 76" (klasa 6a). Tuż za podium znalazła się natomiast "Przyszła Reprezentacja Polski" (klasa 6b).

Klasyfikacja końcowa klasy IV-V:

1. Fiat 500+ (M. Kordybacha, M. Rapak, P. Pytel, M. Dobosz, B. Zięba)

2. FC Warzywka (M. Ambroży, O. Miłek, A. Komza, M. Kopka, M. Vernon)

3. Szybkie krewetki (L. Sroga, R. Pieczonka, C. Herecz, Sz. Łabędzki, M. Kapuścińska)

4. No name (H. Pilniak, O. Żmud, K. Stolarska, L. Parsjan, K. Julia)

5. Firewolf (J. Kulig, K. Madej, I. Zborowski, B. Adamczyk, M. Kmit)

6. Śnieżna Łapka (Z. Żandarek, A. Pancerz, J. Kaczuk, G. Ceynowa, W. Kucza)

7. Piorunorożcy (A. Rorbach, J. Bloch, A. Martyna, G. Szczygieł, J. Osipacz, M. Łuciów)

8. Unicorn (L. Bem, Z. Kołwzan, N. Świątkowska, A. Gocman, M. Gocman, N. Kuzar)

Klasyfikacja końcowa klasy VI-VII:

1. Team grucha (A. Sowińska, H. Cieślak, J. Szewczyk, W. Bloch)

2. Wesołe kangurury (Sz. Chodaczyński, K. Kamińska, M. Szymkowiak, Z. Figura, M. Garaszczuk)

3. Liga 76 (M. Ambroży, I. Pieniążczak, Sz.Szymecki, A. Zwierz, P. Aleksiewicz)

4. Przyszła reprezentacja Polski (E. Wojtowicz, O. Mazan, O. Piotrowska, A. Krzysztan, M. Misiak, N. Walczyńska)

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników!!!

Turniej zorganizowała i przeprowadziła p. Urszula Olejnik, której również bardzo dziękujemy!