Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

egzamin osmoklasisty

 

1

Klasa 5 D w Dzielnicy Czterech Świątyń (Dzielnicy Wzajemnego Szacunku) w ramach programu "Edukacja w miejscach pamięci - ścieżki kulturowe".

11 stycznia pogoda nas nie rozpieszczała, wprawdzie zawitało słońce w naszym pięknym Wrocławiu, ale temperatura zdecydowanie dawała nam we znaki. Mimo ciepłych czapek, szalików, rękawiczek i kurtek dało się odczuć szczypiący mrozik, który jednak nas nie odstraszył i dzięki naszej wielkiej potrzebie wrażeń rozpoczęliśmy przygodę z Dzielnicą Czterech Świątyń.

W naszym mieście połączyły się cztery symbole religijne i od 1995 roku mamy możliwość uczenia się tolerancji wyznaniowej poznając cztery odłamy religijne: judaizm, ewangelizm, prawosławie i katolicyzm. Tego dnia wraz z panią przewodnik Małgorzatą Hućko zwiedziliśmy cztery świątynie, gdzie w każdej czekał na nas kolejny przewodnik, który dzielił się z nami wiedzą o danym wyznaniu. Uświadomiliśmy sobie, że wiara, mimo różnych wyznań, nie powinna dzielić, ale nas jednoczyć i uczyć budować wspólny dialog akceptacji.

To było prawdziwe spotkanie z wielokulturowością, które postanowiliśmy utwierdzić wykonując plakaty na temat tolerancji. Wszystkim polecamy wziąć udział w żywych lekcjach z przewodnikami.

23 45 67 89 1011 1