Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

Pn Wt Śr Cz Pt So N

matematyczne eksperymenty

 

9

PODSUMOWANIE SZKOLNEGO PROJEKTU Z OKAZJI 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ "PREZET DLA NIEPODLEGŁEJ"

W tym roku szkolnym szczególnie obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Chcieliśmy ten bardzo ważny dzień w historii naszej Polski przeżyć uroczyście, z wielką radością i dumą.

Podjęliśmy wiele działań. Każde z nich pokazało, że szanujemy naszą ojczyznę i czujemy się patriotami.

Do 11 listopada trwały długie przygotowania. Pod okiem koordynatorów pani Wioletty Kocik i pani Barbary Zybowskiej od września nasza społeczność szkolna realizowała zadania z projektu "Prezent dla Niepodległej". Uczniowie mieli okazję pokazać swoje twórcze podejście do różnych tematów i wykazać się swoimi umiejętnościami m.in. pisarskimi, plastycznymi, manulanymi, wiedzą historyczną, ale także talentem aktorskim. Podczas ostatnich tygodni uczniowie klasy 8b wytrwale brali udział w licznych próbach, by jak najlepiej zagrać w przedstawieniu podczas uroczystej akademii w naszej szkole dla zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli, uczniów i rodziców. Wychowawcy wraz ze swoimi klasami przygotowywali plakaty tematyczne o Józefie Piłsudskim, ważnych wydarzeniach, ojcach niepodległości i kobietach, patriotyzmie oraz symbolach narodowych.

W ramach obchodów setnej rocznicy uczestniczyliśmy w lekcjach muzealnych w Panoramie Racławickiej. Braliśmy udział w sensie filmowym "Dywizjon 303", a klasy VII i VIII mogły obejrzeć wystawę "1918-2018: stulecie niepodległości. Polska światu" w Muzeum Archeologicznym. Klasa Va i Vd oraz VI a miały okazję wziąć udział w warsztatach "Opowieści pisane historią" i "Zagadki Niepodległości" w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki zorganizowanych w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu. Przyłączyliśmy się także Ogólnopolskiego Projektu "100 POZDROWIEŃ NA 100. ROCZNICĘ NIEPODLEGLEJ" Głównym celem akcji było upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, promocji regionu, z którego pochodzi dana szkoła oraz edukacja uczniów w zakresie wiedzy o swojej „Małej Ojczyźnie”.

Uczniowie klas IVc, Vd, VIa, VIb wysyłali kartki pocztowe do wyznaczonych szkół z pozdrowieniami i krótkimi wzmiankami o atrakcjach, zabytkach i najpiękniejszych miejscach w naszym mieście.

Klasy IV-VIII także brały udział w szkolnych konkursach zorganizowanych przez panią B. Zybowską, p. W. Kocik i M. Michniak. Niezmiernie nam miło poinformować o wynikach.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU POETYCKIEGO "Moja Ojczyzna"

I miejsce : Maja Oskroba Vd

II miejsce: Miłosz Najdzion IV d

III miejsce: Alicja Gawłowicz IV c

Wyróżnienie: Victoria Bęgowska i Maria Ratajczak V d

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU HISTORYCZNO-PLASTYCZNEGO "Piłsudski w oczach dzieci"

I miejsce: Zofia Żandarek IV c

II miejsce: Michał Mazgaj IV a, Bartek Zięba i Piotr Pytel V b

III miejsce: Julia Osipacz IV d

Wyróżnienie: Kamil Hibszer IV e, Alicja Gawłowicz IV c, Maciej Gemza IV b

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "Portret Józefa Piłsudskiego"

I miejsce: Alicja Gawłowicz IV c

II miejsce: Maja Oskroba Vd

III miejsce: Kamila Kurkowska Vb

Wyróżnienie: Ewa Wojtowicz VI b, Szymon Kalinowski IV a

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO O JÓZEFIE PIŁSUDSKIM

I miejsce: Jakub Porada kl. VIII a,

II miejsce: Julia Lewkowiec kl. VII b

III miejsce: Marcelina Marcinek kl. VII b, Julia Szewczyk kl. VII b

KONKURS NA NAJŁADNIESZY PLAKAT

"POLSKI SPORT" wyk. Amelia Sowińska, Weronika Bloch, Julia Szewczyk klasa 7b

"PATRIOTYZM" wyk. Maria Ratajczak, Victoria Bęgowska kl. 5d

"DROGA DO NIEPODLEGŁEJ OJCZYZNY" wyk. Monika Kapuścińska kl. 4c

"MATKI NIEPODLEGŁEJ" wyk. Anna Dziuba, Marcelina Łukaszuk, Maja Oskroba kl. 5d

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom. Przyczyniliście się do pięknej dekoracji naszej szkoły. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

123456789