Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

Pn Wt Śr Cz Pt So N

matematyczne eksperymenty

 

1

W dniach 27.01.2019 r. - 1.02.2019 r. uczniowie naszej szkoły oraz kilkoro uczniów z innych szkół przebywali na obozie narciarskim w Zlatych Horach w Czechach.

Zimowisko było wspaniałą okazją nie tylko do nauki jazdy na nartach oraz doskonalenia umiejętności narciarskich, ale przede wszystkim okazją do spędzenia niespełna tygodnia ferii w spoósb ciekawy, aktywny ze swoimi kolegami i koleżankami ze szkoły. Pomagała nam w tym pogoda. Z wyjątkiem pierwszego dnia obozu, podczas którego padał deszcz ze śniegiem, każdy następny był słoneczny, a temperatura oscylowała wokół zera stopni Celsjusza.

Podczas obozu nasi uczniowie poznawali i doskonalili techniki jazdy na nartach pod okiem instruktórów zarówno czeskich jak i polskich. Po nabyciu umiejętności zapięcia butów i zakładnia nart uczyliśmy się m.in. zjeżdżać pługiem, ześlizgiem, skrętów oraz hamowania. Po pięciu dniach intensywnej jazdy na stoku nie było uczestnika, który nie byłby w stanie jeżdzić na nartach. Każdy z obozowiczów po nabyciu stosownych umiejęstności na koniec obozu zjechał na nartach z samej góry stoku, który w górnej części był bardzo stromy i wymagający.  

Obóz to nie tylko szlifowanie umiejętności narciarskich. W czasie trwania zimowiska odbyła się dyskoteka, ognisko z pieczeniem kiełbasek, wieczór kabaretowy oraz zajęcia plastyczne. We środę wieczorem pojechaliśmy na basen do Prudnika, gdzie mogliśmy trochę popływać oraz zrelaksować się w jacuzzi.

Mamy nadzieję, że każdy z uczestników obozu wyjechał z niego w pełni szczęśliwy, uśmiechnięty i zadowolony. A piosenka: "Tylko biedronka nie ma ogonka", której dźwięk codziennie rano z głośników budził wszystkich uczestników obozu będzie miłym wspomnieniem :-)

3456789101112131415161718121920 22 24 26 28 30 32 34