Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

1

Dnia 28 lutego obchodzimy tłusty czwartek (tzw. zapusty), czyli ostatni karnawałowy czwartek przed Wielkim Postem.

W klasie 4 c nie zapomniano o tej słodkiej tradycji, która stała się elementem naszej kultury. Uczniowie wzięli udział w lekcji języka polskiego, która miała na celu wzbogacić ich wiedzę o tradycjach ludowych. Pod kierunkiem p. Marty Palińskiej- Jachimowicz, dzieci chętnie wykonywały różne zadania w grupach np. tworzyły hasło reklamowe o pączku, czy też pisały wiersz na temat tłustego czwartku.

Po wytężonej pracy nadszedł czas na poczęstunek. Były słodkie pączki i faworki. Uczniowie z wielkim apetytem zjedli przygotowane pyszności. Pamiętajmy, że według staropolskiej tradycji, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje pączka - to nie będzie mu się wiodło w życiu.

Nie liczmy więc dziś kalorii-jedzmy pączki. Smacznego!

456891012371112