object763421119 large

Poniżej prezentujemy list Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 95 we Wrocławiu popierający protest nauczycieli

Drodzy nauczyciele!

W imieniu rodziców z naszej szkoły pragniemy wyrazić nasze oficjalne poparcie dla Państwa walki.

Przez lata rządzący, większości opcji politycznych, nie wierzyli w Waszą odwagę, jedność i siłę. Dlatego byliście pomijani, zarówno przy sprawach płacowych, jak i w czasie dyskusji oraz podejmowaniu decyzji o przyszłości edukacji.

Dziś większość z Was odważnie podjęła trudną decyzję o sprzeciwie.

Rozumiemy, że żadna reforma edukacji nie uda się bez fundamentu. To zmotywowany, wykształcony i wyposażony w odpowiednie narzędzia pedagog jest jedynym fundamentem każdego modelu edukacji.

My rodzice, w trosce o przyszłość dzieci nie godzimy się na taką rzeczywistość, gdzie deprecjonuje się i pozbawia godności profesję, która przez swoich przedstawicieli ma przemożny wpyw na nasze pociechy.

Chcemy reformy edukacji. Chcemy aby nasze pociechy wychodziły ze szkoły z umiejętnościami a nie tylko z dyplomami.

Wierzymy, że otrzymacie godne warunki dla pełnienia nauczycielskiej misji a Wasz skuteczny protest będzie przyczynkiem do zmian w całym systemie edukacji.

Dziękujemy za Waszą dotychczasową pracę. Dziękujemy za wszystko co nasze dzieci od Was otrzymały. Chcemy więcej dla Was i dla naszych dzieci.

Powodzenia!

List w formie elektronicznej dostępny jest tutaj