Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

zaproszenie

Dyrekcja Szkoły oraz Rada Rodziców zaprasza na spotkanie z Psychoterapeutą Panią Grażyną Kącką, które odbędzie się dnia 31 maja (piątek) o godzinie 18:00 w auli SP 95.

Będziemy rozmawiać o depresji wśród dzieci. Dowiemy się między innymi co to jest depresja, na co zwracać uwagę, jak zapobiegać i jak pomóc dziecku. Depresja w tym momencie, to najczęściej pojawiający się problem, z którym borykają się młodzi ludzie.

Badania wskazują, że w każdej polskiej klasie jest jedno dziecko, które choruje na depresje albo ma poważne objawy depresyjne, które mogą przerodzić się w chorobę.

Pani Grażyna Kącka chciałaby na spotkaniu pokazać Państwu, jaka jest skala zjawiska, na co warto zwrócić uwagę, żeby przede wszystkim zapobiegać rozwojowi choroby i jak się zachowywać, w momencie. kiedy dziecko ma już obniżony nastrój.

Poniżej kilka słów o prowadzącej plus linki z dodatkowymi informacjami.

Grażyna Kącka jest bsolwentką trzech uczelni. Psychoterapeutka i socjoterapeuta Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego, pedagog i biotechnolog. Ukończyła studium pomocy rodzinie. Od lat skoncentrowana na pracy z drugim człowiekiem.

Od 2005 roku terapeuta na Oddziale Dziennym dla osób uzależnionych z podwójną diagnozą. Wiele lat kierownik placówki socjoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży i psychoterapeuta osób dorosłych. Master Trener amerykańskiej metody Aggression Replacement Training.

Od 2006 roku szkoli w całej Polsce wszystkich, którzy chcą poznać doskonałą metodą by chronić się lepiej. Prowadzi grupy zarówno dla 5-latków, jak i dzieci starszych, młodzieży, studentów, nauczycieli, pracowników korporacji, wychowawców ośrodków socjoterapeutycznych, więźniów (m.in. szkoląc Zakłady Karne we Wrocławiu i Strzelinie). Pracuje z osobami dorosłymi i grupami systemowymi. Superwizor certyfikujących się trenerów Treningu Zastępowania Agresji.

Od 2017 roku także Master Trener Programu PEACE – ART i członek Międzynarodowej Organizacji Twórców i Praktyków Treningu Zastępowania Agresji PREPSEC International. Współautorka konferencji międzynarodowych, w czasie, które stwarzają możliwość wymiany doświadczeń i inspirowania się osiągnięciami specjalistów i praktyków z całego świata.

Od 2006 roku prowadzi szkolenia, grupy terapeutyczne, pracuje w poradniach zdrowia psychicznego (nie jestem w stanie już zliczyć ile godzin szkoleniowych za mną!). Współpracuje z Urzędami Miasta i Województwa, wzbogacając ofertę samorządowców w dziedzinie zdrowia publicznego. Jako konsultant i specjalista współpracuje z zespołami, które chcą ze sobą współpracować, a nie tylko pracować w jednym biurze, wykorzystując wiedzę o procesie grupowym, która jest niezbędna do zrozumienia interakcji między ludźmi.

Od 2012 roku prowadzi własną praktykę terapeutyczną Centrum Pomocy Psychoterapeutycznej Lecznica Dusz. Kierownik i koordynator projektów unijnych. Zaangażowana w organizacje pozarządowe i działalność społeczną, silnie zaangażowana w szkolenia osób pracujących w SOS Wioskach Dziecięcych.

Od 2013 roku Prezes Stowarzyszenia na rzecz Pomocy Psychoterapeutycznej, Rozwoju i Profilaktyki Zdrowia Psychicznego „Lecznica Dusz" skupia się na działaniu wspierającym rozwój interpersonalny, psychoterapię dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Obecnie w ścisłej współpracy z Dyrektorami dolnośląskich szkół. Superwizor Dyrektorów placówek edukacyjnych.

http://lecznicadusz.pl/

http://todoconcept.com/pl/