Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

egzamin osmoklasisty

 

DSC 0036

Jak zwykle w pierwszym miesiącu roku szkolnego, uczniowie naszej szkoły wyruszyli do zakonu Cystersów w Henrykowie. Tym razem była to klasa 6a.

W tę krótką podróż wybraliśmy się pociągiem z pięknego wrocławskiego dworca. Po przybyciu na miejsce czekała nas jeszcze dwukilometrowa droga uroczym, przyrodniczym szlakiem, na którym można było podziwiać wiele pomników przyrody i wsłuchiwać w śpiew ptaków.

Na miejscu czekała już pani przewodnik, która wprowadziła nas w klimat klasztoru Opactwa Cystersów, przybliżając historię tego zakonu na Dolnym Śląsku oraz dzieje Piastów Śląskich. Dowiedzieliśmy się również, że w opactwie tym powstała tak zwana Księga Henrykowska, w której zapisano pierwsze zdanie w języku polskim. Po zakończeniu zwiedzania, dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Henryków, mogliśmy upiec kiełbaski na zorganizowanym przez pana leśniczego ognisku.

Napełnieni wrażeniami i świeżym powietrzem, powróciliśmy do Wrocławia.

DSC 0020DSC 0025DSC 0032DSC 0036