Dnia 20.11.19 r. uczniowie klasy 5 c wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską – Jachimowicz i p. Elżbietą Kerstan w godzinach porannych wyruszyli do Jawora, czyli dolnośląskiego miasta piernika.

Na początku odwiedziliśmy Ewangelicki Kościół Pokoju, który jest największą drewnianą budowlą o funkcjach religijnych na świecie. Świątynia ta jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Regionalnego, gdzie wzięliśmy udział w lekcji muzealnej i zwiedzaniu muzeum.

Poznaliśmy także tradycje regionu i zapoznaliśmy się z metodami wypiekania pierników i chleba.

Ostatnim punktem naszej wycieczki były warsztaty piernikarskie. Uczniowie stworzyli swoje pierniki, które zabrali do Wrocławia.

Klasa w miłej atmosferze spędziła wspólnie czas.