Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

Pn Wt Śr Cz Pt So N

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

egzamin osmoklasisty

 

konkurs

Zapraszamy do udziału w Konkursie Symbole Niepodległej.

Regulamin Konkursu Symbole Niepodległej:

1. Organizator konkursu: Robert Tomczyk (nauczyciel historii)

2. Cele konkursu:

- kształtowanie postaw patriotycznych

- popularyzacja historii polskich symboli narodowych,

- budzenie i utrwalenie szacunku dla polskich symboli narodowych

3. Uczestnicy konkursu: W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 3 - 8. Uczniowie rywalizować będą w trzech kategoriach: klasy 3 - 4; klasy 5 - 6; klasy 7 - 8. Każdą klasę może reprezentować maksymalnie 3 uczniów.

4. Zakres wiedzy: herb, hymn i flaga Polski, barwy narodowe, kokarda narodowa, rogatywka, order Orła Białego, dewizy

5. Forma konkursu: Uczestnicy będą rozwiązywali test zamknięty (klasy 3 i 4 - 20 pytań; klasy 5 - 8 30 pytań). W przypadku testu w formie drukowanej o kolejności miejsc (przy równej liczbie zdobytych punktów) będzie decydowała dogrywka. W przypadku testu w formie elektronicznej o kolejności miejsc (przy równej liczbie zdobytych punktów) będzie decydował czas rozwiązania testu .

6. Nagrody: Nagrody otrzymają uczniowie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach.

7. Termin: Konkurs rozegrany zostanie w dniach 14 - 17 stycznia 2020 r. O dokładnym czasie i miejscu uczestnicy zostaną poinformowani w późniejszym terminie.

8. Literatura: Borucki M., Polskie symbole narodowe. Historia i współczesność, Warszawa 2013 Nosowska D. Mazurek Dąbrowskiego. Historia naszego hymnu, Warszawa 2017 Nożyńska-Demianiuk A., Polskie symbole narodowe, Warszawa 2016. Strzałkowska M., Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy, Warszawa 2014 Znamierowski A., Orzeł Biały. Znak państwa i narodu, Warszawa 2016. Dostępne strony internetowe związane z tematyką konkursu.

9. Zgłoszenia: Proszę kierować do Roberta Tomczyka za pośrednictwem Librusa.