zawody karate

Z przyjemnością informujemy, że na turnieju Wrocławskiej Międzyszkolnej Ligi Karate WKF Szkoła Podstawowa nr 95 zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.

Zawody, które zostały rozegrane 7 grudnia 2019 r., odbyły się pod patronatem Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego. W turnieju brało udział 380 zawodników reprezentujących 61 placówek oświatowych (przedszkola i szkoły podstawowe).

Uczniowie trenujący w sekcji karate klubu Budokan Wrocław przy szkole SP nr 95 zdobyli 8 złotych, 5 srebrnych i 12 brązowych medali.

Najmłodsi zawodnicy, dla których był to pierwszy start w zawodach brali udział w konkurencji kihon (prezentacja uderzeń i kopnięć). Dłużej ćwiczący prezentowali swoje umiejętności w kata (układy) oraz w kumite (walka) gdzie mogliśmy być świadkami wielu emocjonujących i zaciętych walk.

Złoci medaliści:

- Maja Plisińska - kumite

- Stanisław Nowak, Tymek Baraniecki, Myrosław Rulenko - kata drużynowe

- Wojciech Plisiński, Wiktor Peisert, Jan Mizera - kata drużynowe

W zawodach wzięli również udział Nadia Domagała, Natalia Fedyk, Szymon Grabski, Aleksandra Szmytkie, Luiza Bem, Michał Hejduk i Zuzanna Kołwzan. Ponadto medale zdobyli też uczniowie innych placówek, ale trenujących na co dzień w sekcji karate przy SP nr 95. Ogólny wynik medalowy sekcji to 10 złotych, 9 srebrnych i 16 brązowych medali.

Zachęcamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z zawodów.