W styczniu w naszej szkole odbyły się dwa turnieje piłki ręcznej.

W środę 9 stycznia grali uczniowie klas IV-V a tydzień później 16 stycznia ich starsi koledzy z klas VI-VII. Zgłosiło się w sumie aż 12 zespołów - łącznie ponad 60 chłopców i dziewcząt. Dla niektórych był to pierwszy w życiu udział w turnieju szczypiorniaka. Emocji oraz zaciętej, sportowej walki nie brakowało a niektóre mecze rozstrzygnąć musiała dogrywka.

W młodszej kategorii wystąpiło 8 zespołów. Zwyciężył zespół "Fiat 500+" (klasa 5b), drugie miejsce po bardzo emocjonującym meczu finałowym zajęły "FC Warzywka" (klasa 5c), a trzecie miejsce powędrowało do "Szybkich krewetek" (klasa 4c).

Czytaj więcej: Handballowy początek roku

wnw 2019

Zapraszamy do udziału w XXIV edycji konkursu Wielkiej Nagrody Wrocławia.

Głównym organizatorem i koordynatorem cyklu konkursów w ramach projektu: „Wielka Nagroda Wrocławia” jest Towarzystwo Miłośników Wrocławia i Urząd Miejski we Wrocławiu.

XXVIII POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY: „WROCŁAW, MOJE MIASTO”

Przedmiotem konkursu są indywidualne prace plastyczne uczniów wykonane w dowolnej technice, (bez tzw. „form przestrzennych”) na temat: Wrocławskie tramwaje. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej Prace konkursowe należy do 1.03.2019 r. oddać do pani Alicji Kowalskiej.

Czytaj więcej: Wielka nagroda dla Wrocławia 2018/2019

IMG 20181219 112137

W grudniu przed świętami zakończyła się nasza stała akcja charytatywna „Pełna miska dla schroniska”.

Jak każdego roku zebraliśmy dla naszych czworonożnych przyjaciel mnóstwo karmy, smakołyków, ciepłych legowisk i kocyków. Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów i ich rodziców zwierzęta ze schroniska spokojnie przeżyją zimowy czas.

Bardzo dziękujemy wszystkim biorącym udział w akcji w tym roku. Nasi uczniowie po raz kolejny stanęli na wysokości zadania!

Czytaj więcej: Podsumowanie akcji "Pełna miska dla schroniska"

boze narodzenie
Prawdziwie radosnych,
pełnych miłości i spokoju,
spędzonych w rodzinnym gronie
Świąt Bożego Narodzenia,
wszystkim uczniom, ich rodzinom,
absolwentom oraz przyjaciołom szkoły
życzy dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy
Szkoły Podstawowej nr 95 we Wrocławiu.

Czytaj więcej: Życzenia Bożonarodzeniowe

polkolonia zima

Szkoła Podstawowa nr 95 organizuje w terminie od 28.01. do 01.02.2018 roku półkolonie zimowe.

Zapraszamy dzieci od godziny 7.00 do 16.00, zapewniamy drugie śniadanie, obiad oraz atrakcyjny program. Koszt udziału dziecka w zajęciach wynosi 130 złotych.

Zapisy prowadzi pani Bożena Ilnicka. Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

zaproszenie

Szanowni Rodzice.

Informujemy, że w dniu: 11.12.2018 r. (wtorek) dobędzie się w naszej szkole spotkanie z osobami z Centrum Interwencji Kryzysowej KARAN. Spotkanie to będzie dotyczyć problemów związanych z uzależnieniem od telefonów komórkowych (fonoholizm), komputerów (również przemoc w internecie) itp.

Prelekcja odbędzie się w auli naszej szkoły o godzinie 17.00.

Zapraszamy.

20181206 105908

Mikołajki to doskonała okazja do świętowania w gronie kolegów i koleżanek z klasy.

Dnia 6 grudnia w klasie 4c odbyło się mikołajkowe spotkanie.

Atmosfera od razu zrobiła się wesoła. Nie mogło zabraknąć mikołajkowych czapek i czerwonych elementów.

W trakcie spotkania, uczniowie wręczyli sobie wcześniej przygotowane upominki, na które czekali z niecierpliwością. Prezenty sprawiły dzieciom przyjemność i były miłą niespodzianką.

Czytaj więcej: Słodkie, mikołajkowe spotkanie w klasie 4c

Z okazji uroczystych obchodów „100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości” uczniowie klas 4d i 4e uczestniczyli w lekcji w Panoramie Racławickiej oraz z panią przewodnik oglądali obraz przedstawiający Tadeusza Kościuszkę oraz polskie wojsko podczas bitwy pod Racławicami.

Obraz i opowiedziana na nim historia wywarła na uczniach olbrzymie wrażenie i skłoniła do wielu przemyśleń.

4 grudnia 2018 r. z kolei uczniowie klasy 4e mieli wielką przyjemność gościć górnika - pana Dominika Leszczuka, który z okazji Barbórki opowiedział o obchodach tego święta oraz o ciekawym zawodzie górnika.

Czytaj więcej: Klasy 4d i 4e w Panoramie Racławickiej, wizyta górnika w naszej szkole

charytatyw

Koleżanki i koledzy! Szanowni Rodzice!

Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest udział Samorządu Uczniowskiego oraz wolonatariuszy naszej szkoły w akcjach dobroczynnych, które odbywają się co roku w grudniu.

Rada Samorządu Uczniowskiego apeluje do Samorządów Klasowych o aktywne włączenie się do następujących akcji:

- Pełna miska dla schroniska: do 16 grudnia przynosimy dary dla naszych czworonożnych przyjaciół (karma dla psów i kotów, kasze, makarony, a także stare koce i kołdry).

Czytaj więcej: Świąteczne akcje charytatywne w naszej szkole

W niecodziennych zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy II b.

Wolontariusze ze Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt – EKOSTRAŻ przeprowadzili lekcję na temat dzikich zwierząt. Panie opowiadały o ciekawskich jeżach, niezwykłych ślimakach i przyjaznym skunksie.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały i zadawały pytania. Zwierzęta dobrze i swobodnie czuły się wśród dzieci.

Lekcja wzbudziła wiele pozytywnych emocji.

Czytaj więcej: Niezwykła lekcja w klasie 2b