20180522 101328
W dniu 22 maja 2018 roku uczniowie klasy 5b udali się wraz z wychowawcą do Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego, które mieści się na al. Kasprowicza we Wrocławiu.

Celem wycieczki było przybliżenie uczniom religii Islamu w ramach projektu "Edukacja w miejscach pamięci".

Uczniowie wzięli udział w warsztatach, które dotyczyły wiedzy na temat Islamu. Podczas lekcji, która miała miejsce w sali modlitwenej meczetu, dzieci dowiedziały się co to jest Ramadan, jakie są filary Islamu.

Czytaj więcej: Uczniowie klasy 5b z wizytą w meczecie

dziewczyny noga

W piątek 18 maja 2018 r. na Polach Marsowych Stadionu Olimpijskiego odbyły się Mistrzostwa Wrocławia w Mini Piłce Nożnej dziewcząt klas VI. Reprezentacja naszej szkoły rozegrała tego dnia 4 mecze.

W fazie grupowej w pierwszym meczu nasza szkoła pokonała Szkołę Podstawową nr 77 3:0, w drugim meczu uległa SP 34 0:2 i do ćwierćfinału awansowała z drugiego miejsca.

Mecz ćwierćfinałowy, który dziewczyny rozegrały z SP 16 zakończył się remisem 2:2 i do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne.

Czytaj więcej: Dziewczęta z historycznym brązowym medalem w Mistrzostwach Wrocławia w mini piłce nożnej!

IMG 20180518 110609

Bardzo serdecznie dziękujemy właścicielom sklepu "Owocolandii" przy ul. Boguszowskiej za "witaminki" w formie soków i owoców, które otrzymały dzieciaki z klasy 0a z naszej szkoły.

DZIĘKUJEMY!

Dzieciaki oraz wychowawca zerówki

Czytaj więcej: Podziękowania dla sklepu "Owoclandia"

male

Dnia 16.05.2018 r. uczniowie klas 7a i 7b wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Fundację Wspólnota Pokoleń, która realizuje projekt dla młodzieży szkolnej Wrocławia pt."Z Syberii do Polski - śladami polskich bohaterów".

Celem projektu jest pielęgnowanie pamięci o Polakach poddawanych represjom pod okupacją sowiecką i niemiecką, o więźniach łagrów oraz obozów koncentracyjnych, polskich żołnierzach walczących w organizacjach niepodległościowych, których życiorysy połączyła Syberia.

Czytaj więcej: Spotkanie naszych uczniów z Sybirakami

luczak

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 5b - Karolina Łuczak na odbywających się w Łodzi Mistrzostwach Polski w pływaniu synchronicznym wywalczyła 3 złote medale: w konkurencjach Duet, Kombinacja oraz drużynowo!

Zawodniczka klubu UKS Synchro Wrocław zajęła także wysokie czwarte miejsce indywidualnie na ponad osiemdziesiąt startujących zawodniczek w Figurach.

Gratulujemy Karolinie ogromnego sukcesu i tytułu potrójnej Mistrzyni Polski!

Więcej informacji można znaleźć na stronie Klubu UKS Synchro.

Szkolna reprezentacja chłopców w piłce nożnej zajęła siódme miejsce w Mistrzostwach Wrocławia Dzieci w mini piłce nożnej.

Runda finałowa została rozegrana w dniu 14 maja 2018 r. na kompleksie boisk na Niskich Łąkach. Nasz zespół rozegrał tego dnia trzy pojedynki: kolejno z SP 10 (przegrana 1:2), SP 17 (przegrana 0:2) oraz z SP 85 (wygrana 10:2). Jeden mecz wygrany sprawił, że nasz zespół został sklasyfikowany na miejscu siódmym.

Jest to bardzo wysokie miejsce, gdyż w tym roku w rozgrywkach strefowych o Mistrzostwo Wrocławia wystartowało ponad 50 szkół podstawowych.

Czytaj więcej: Reprezentacja chłopców w piłce nożnej na wysokim siódmym miejscu w Mistrzostwach Wrocławia Dzieci...