egzamin osmoklasisty2

bledy nauczycielebledy ogolnie

razem latwiej

Szanowni Państwo,

informujemy, że szkoła przystąpiła do realizacji programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie województwa dolnośląskiego.

Program jest skierowany dla dzieci i młodzieży od 10 do 19 roku życia.

Czytaj więcej: Razem Łatwiej

7 maja 2024 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli zaszczyt gościć w Domu Pomocy Społecznej w Leśnicy.

Tym razem dzieci przedstawiły podopiecznym program artystyczny z okazji Świat Majowych. Dzieci pięknie wystąpiły dostarczając oglądającym wielu patriotycznych wzruszeń.

Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie i te piękne

Czytaj więcej: Wizyta naszych uczniów w DPS w Leśnicy

10.05.2024 r. w klasie 2b odbyła się lekcja o pszczołach prowadzona przez p. Tomasza Glińskiego.

Uczniowie dowiedzieli się, gdzie żyją pszczoły, czym się zajmują oraz co robią podczas zimy. Mogli obejrzeć prezentacje multimedialne oraz krótkie filmy o życiu pszczół, ich roli w za pylaniu roślin oraz produkowaniu miodu.

Na końcu dzieci mogły założyć kapelusz pszczelarski oraz rękawice i kombinezon oraz dotknąć ramki z woskiem pszczelim. Dzieci zadawały dużo ciekawych pytań.

Czytaj więcej: Lekcja o pszczołach w klasie 2b

IMG20240511160856 male

11 maja 2024 r. przedstawiciele klas piątych uczestniczyli w grze miejskiej pt.: "Śladami matematyków lwowskich".

Dwa patrole pogłębiały wiedzę o znanych polskich matematykach. Między innymi Stefan Banach i Hugo Steinhaus przewodzili grze miejskiej trwającej kilka godzin.

Uczniowie dzielnie pokonywali kolejne stacje gry w nagrodę otrzymując certyfikaty.

Czytaj więcej: Gra terenowa: Szlakiem lwowskich matematyków

10 maja 2024 r. klasa 2c wraz z wychowawcą Katarzyną Maciejewska i Olgą Gryś udała się do rynku wrocławskiego na grę miejską pt. Przygoda z krasnalami.

Dzieci dostały przygotowane we współpracy z rodzicami z klasy 2c mapy i ich zadaniem było odnaleźć 12 krasnali zamieszkujących rynek oraz rozwiązać zagadki znajdujące się na mapie.

Wszyscy uczniowie wzorowo zaangażowali się w poszukiwanie krasnali, a w nagrodę otrzymali specjalne pieczątki, które były potwierdzeniem

Czytaj więcej: "Przygoda z krasnalami" w klasie 2c

W dniu 8.05.2024 r. w ramach realizacji projektu Partnerstwo dla Leśnicy, klasa 7b wzięła udział w uroczystych obchodach 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Uroczystość odbyła się w Zamku w Leśnicy. Uczniowie wspólnie z nauczycielami, p. Wiolettą Kocik, p. Anną Ferdek oraz innymi zaproszonymi gośćmi zaśpiewali Odę do radości oraz zatańczyli Poloneza.

Czytaj więcej: Wizyta klasy 7b w Zamku w Leśnicy

27 maja 2024 r. odbył się uroczysty apel z okazji świąt majowych dla dzieci z klas młodszych.

Uczniowie z klas 1-3 przygotowali montaż słowno-muzyczny. Podczas uroczystości przypomniano czym jest Święto Pracy, Święto Flagi, Konstytucja 3 Maja. Upamiętniono też rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Wszyscy wspólnie zaśpiewali hymn Polski oraz hymn Unii Europejskiej Odę do radości.

Na koniec uczniowie z klasy 2e pod kierunkiem p. Wiesławy Tymek

Czytaj więcej: Święta majowe w klasach I-III

labo przysz

Uczniowie klasy 6b naszej szkoły realizowali projekt #laboratoriaprzyszłości# wykorzystując okulary VR.

Była to ich pierwsza lekcja z wykorzystaniem tego narzędzia.

Uczniowie zapoznali się z obsługą okularów i zasadami bezpiecznego korzystania z nich.

Przeglądaliśmy bibliotekę ClassVR, między innymi zasoby CoSpaces, Thinklink i Eduverse Showcase.

Czytaj więcej: Korzystamy z okularów VR #laboratoriaprzyszłości”