IMG 20191113 143924

13 listopada 2019 r. na sali gimnastycznej uczniowie naszej szkoły spotkali się z Mateuszem Masternakiem - polskim bokserem.

Podczas spotkania zaproszony gość opowiadał nam o tym, jak rozpoczęła się jego przygoda ze sportem, o specyfikacji treningu bokserskiego oraz wartościach, które niesie ze sobą sport.

Mogliśmy oglądać projekcje multimedialne związane z treningami i ciężką pracą, a także sukcesami pana Mateusza.

Czytaj więcej: Spotkanie z bokserem Mateuszem Masternakiem

IMG 5147male

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Kornelia Kamińska z klasy 7b otrzymała powołanie do reprezentacji województwa dolnośląskiego w piłce ręcznej dziewcząt rocznika 2006!

W miniony weekend Kornelia wzięła udział w Międzywojewódzkim Turnieju Kadr Wojewódzkich rocznika 2005 i 2006 w Resku. Jej bardzo dobra gra zaowocowała również wspaniałym wynikiem drużyny, która zajęła trzecie miejsce!

Przypominamy, że Kornelia dwa lata temu była uczestniczką Masterchefa Juniora. Cieszymy się, że talenty kulinarne nie są jedynymi, które Kornelia posiada.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Czytaj więcej: Kornelia Kamińska z powołaniem do kadry wojewódzkiej w piłce ręcznej!

Dnia 7.11.2019 r. uczniowie klasy V c wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską –Jachimowicz i pedagog p. Danutą Papińską wybrali się do Centrum Inicjatyw Wszelakich.

Uczniowie brali udział w warsztatach detektywistycznych, podczas których rozwiązywali ciekawe zagadki i rozwijali wyobraźnię. Następnie dzieci uczestniczyły w kreatywnych warsztatach - Młodzi konstruktorzy z elementami architektury i matematyki. Pracując w grupach skonstruowali ciekawe budowle.

Czytaj więcej: Uczniowie klasy 5c w Centrum Inicjatyw Wszelakich

20191106 093805

6 listopada 2019 r. uczniowie klas 6-8 naszej szkoły uczestniczyli w II Edycji "Dnia Paszportu"

Celem Dnia Paszportu jest podniesienie wiedzy młodych wrocławian na temat obecnych we Wrocławiu obcokrajowców poprzez bezpośredni kontakt z przedstawicielami konsulatów działających w naszym mieście.

Bardzo ważnym celem jest też poznanie roli konsulatów jako instytucji reprezentujących swoich obywateli i kraje za granicą, w tym udzielających pomocy w sytuacjach trudnych. We Wrocławiu swoją siedzibę mają 25 konsulaty.

Czytaj więcej: Nasi uczniowie wzięli udział w "Dniu Paszportu 2019" na Stadionie Miejskim

OGŁOSZENIE PRZEWODNICZĄCEGO RADY RODZICÓW
Ze względu na obowiązki zawodowe zmuszeni jesteśmy przesunąć spotkanie RADY RODZICÓW na przyszły czwartek 14.11.2019 na godzinę 18.00.
Do końca tygodnia powinienem przysłać plan naszego spotkania.
PRZYPOMINAM, ŻE W TYM TYGODNIU KOŃCZYMY ZBIERAĆ DOKUMENTY I PIENIĄDZE NA UBEZPIECZENIE.
Ryszard Chodaczyński

alfik

W środę 27 listopada 2019 odbędzie się ogólnopolski konkurs Alfik Matematyczny.

Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU W KONKURSIE

Nauczyciel (Szkolny Koordynator Konkursu) może zgłosić uczniów do konkursu wysyłając internetowe zgłoszenie przez www.jersz.pl do dnia 6 listopada 2019 r. Opłata wpisowa dla jednego ucznia w konkursie to 10 zł. Warunkiem przystąpienia szkoły do konkursu jest udział w nim minimum 11 uczniów (szkoły, nie klasy).

Czytaj więcej: Alfik matematyczny 2019

Dnia 24.10.19 r. uczniowie kl. 5 c wraz z nauczycielkami p. Martą Palińską – Jachimowicz i p. Justyną Jackowską wybrali się do Kina Helios.

Na ekranie zaprezentowano przygodowy film animowany pt. ,,O Yeti!”.

Film, dzięki ciekawej i zabawnej fabule przeniósł nas w niesamowity świat Szanghaju i Himalajów. Wszyscy z zaciekawieniem śledzili kolejne przygody głównej bohaterki - nastolatki Yi , jej przyjaciół oraz tajemniczego Yeti.

Czytaj więcej: O Yeti! Wyjście do kina klasy 5c

pasowanie

Zaproszenie na Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych

Wychowawcy i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 95 we Wrocławiu serdecznie zapraszają na uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych,

która odbędzie się 29 października 2019 r. o godz. 17.00

w Szkole Podstawowej nr 95 we Wrocławiu.

Wychowawcy i uczniowie klas pierwszych

Szkoła Podstawowa nr 95 przystąpiła do Ogólnopolskiego Program Edukacyjnego UODO „Twoje dane – twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”.

Koordynatorem programu została p. Danuta Jakubczyk.

Celem programu jest poszerzenie oferty edukacyjnej szkoły o treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności. Organizatorem Programu jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Program #TwojedaneTwojasprawa wpisuje się w jeden z tegorocznych kierunków polityki oświatowej państwa:

Czytaj więcej: Przystępujemy do programu "Twoje dane, Twoja sprawa"