9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyły się uroczystości rocznicowe z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę.

To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europie.

Ponownie mogliśmy zacząć się cieszyć ze swojego własnego domu: z Polski, który przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię.

W tym roku szkolnym szczególnie przygotowywaliśmy się do tego narodowego święta.

Czytaj więcej: Akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

DSCN3285

Dzieci z klas młodszych aktywnie włączyły się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie z klas 0-3 wykonali torty urodzinowe dla Polski, które wspaniale prezentują się na korytarzu szkolnym.

W dniu 8 listopada 2018 roku drugoklasiści uczestniczyli w warsztatach poświęconych tej rocznicy. Zajęcia odbyły się we Wrocławskim Centrum Twórczości przy ulicy Kuźniczej. Podczas warsztatów plastycznych uczniowie wykonali kotyliony z biało-czerwonych paseczków, natomiast warsztaty teatralne nauczyły dzieci wyrażania emocji za pomocą ruchu, mimiki i gestów.

Czytaj więcej: Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w klasach 0-III

Dnia 14.11.2018 r. uczniowie klas 4 c i 5 d wraz z wychowawczyniami p. Martą Palińską – Jachimowicz i p. Barbarą Zybowską wyruszyli na wycieczkę do Złotoryi.

Historia bombek sięga XIX w. Sposób powstawania bombek nie zmienił od 200 lat. Najpierw wydmuchiwana jest kula, do której wtłaczane jest srebro. Następnie bombka pokrywana jest farbą i dekorowana. Choć pierwsze bombki pochodzą z Niemiec, to obecnie polskie bombki cieszą się dużą popularnością na świecie. Są eksportowane do Francji, Wielkiej Brytanii, Rosji, Japonii oraz USA.

Czytaj więcej: Wizyta klas 4 c i 5 d w zakładzie produkcji szklanych ozdób choinkowych w Złotoryi

11listopada
"Niepodległa, niepokorna
zawsze była, będzie, jest.
Uskrzydlona bielą orła,
bije rytmem naszych serc.
Niepodległa, niepokorna
już nie zniknie nigdy z map,
bo jest nasza, bo jest wolna,
bo na imię Polska ma!"

Janusz Szczepkowski

IMG 20181031 110644

Nasze dzieci z grupy 0a w ubiegłym miesiącu były na wycieczce w Parku Stabłowickim oraz w sklepie "Owocolandia".

Dzięki słonecznej pogodzie dzieci mogły spacerować alejkami parkowymi i podziwiać piękno otaczającej przyrody. Nasłuchiwały również świergotu ptaków, zbierały liście i żołędzie. W sklepie mogły poznać nowe i ciekawe owoce egzotyczne, oglądały i nazywały różne warzywa i owoce.

Dziękujęmy "Owocolandii" za owoce i soki, którymi zostaliśmy obdarowani.

Czytaj więcej: Jesienne inspiracje grupy 0a