Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

OFERTA

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

labo przysz

 

 

dzieciecy telefon zaufaniaPomoc dla Ukrainy W6 jw 01

 

1

W dniu 23.03.2023 r. w naszej szkole na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego pan Jan Krzywdziński (absolwent filologii polskiej, prawa, matematyki), doktorant z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego wygłosił wykład na temat komunikacji, kultury wypowiedzi oraz nieużywaniu wulgaryzmów.

Uczniowie mieli możliwość poznania jak wygląda wykład akademicki.

Nauczyciele jak i przedstawiciele klas założyli okolicznościowe koszulki, które częściowo zostały sfinansowane przez Radę Rodziców (serdecznie

Czytaj więcej: Rozpoczął się Tydzień Kultury w naszej szkole

 

6

W dniu 23.03.2023 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 3 przy ulicy Szkockiej odwiedzili uczniów naszej szkoły, żeby opowiedzieć im o zasadach savoir-vivre przy stole.

Uczniowie dowiedzieli się, jak nakrywać do stołu, jak się zachować przy stole i jak składać serwetki, żeby stały się jego ozdobą.

Zajęcia były bardzo pożyteczne, odbyły się z inicjatywy Rady Rodziców, której serdecznie dziękujemy za organizację.

Czytaj więcej: Lekcja savoir-vivre w naszej szkole

 

10

W dniu 16 marca 2023 r. klasa 6 a wraz z wychowawcą p. J. Godzwon i p. M. Michniak obejrzała bardzo ciekawą Multisensoryczną Wystawę IMPRESJONIŚCI.

Uczniowie mogli podziwiać prace najbardziej znanych malarzy impresjonistów m.in: Paul Gauguin, Claude Monet, Vincent van Gogh.

Prace malarzy pokazywane są przede wszystkim w formie zdjęć na dużych ekranach, którym towarzyszy krótka opowieść.

Dużą popularnością cieszyła się wielka rama ze scenografią imitującą

Czytaj więcej: Uczniowie klasy 6a na Multisensorycznej Wystawie IMPRESJONIŚCI

 

22

Uczniowie klasy 6b wraz z wychowawcą klasy p. Wiolettą Kocik świętowali Dzień Kobiet oraz pierwszy dzień wiosny.

W Dniu Kobiet uczniowie udali się do wrocławskiej Magnolii, w której najpierw obejrzeli film, a następnie udali się na drobne zakupy. Zwieńczeniem dnia było wspólne jedzenie na tereneie restauracji.

W trakcie świętowania pierwszego dnia wiosny uczniowie bawili się w kręgielni, w której rozegrali kilka pasjonujących gier. Był to piękny, wiosenny dzień, który będzie długo wspominany przez uczniów klasy.

Czytaj więcej: Uczniowie klasy 6b świętowali Dzień Kobiet oraz pierwszy dzień wiosny

 

gitara

 

zd2

14 marca 2023 r. przedszkolaki z grupy "Misie" wraz z wychowawczynią p. Basią Cichowską z Przedszkola nr 10 odwiedziły naszą szkołę.

Dzieci przyszły do klasy 1b, aby przekonać się jak to jest być uczniem klasy pierwszej. Uczniowie z kl. 1b opowiadali między innymi jak się czują w szkole, co tam robią, jak wyglądają lekcje i co oznacza dzwonek na korytarzu.

Przedszkolaki miały możliwość napisania na tablicy swojego imienia, oglądanie podręczników i ćwiczeń. Sprawdzili również jak to jest siedzieć na lekcji w ławce.

Czytaj więcej: Wizyta przedszkolaków w naszej szkole

 

10

15 marca 2023 r. uczniowie klasy 5b wraz z wychowawcą p. Łukaszem Nowakiem oraz p. Marcinem Koszernym udali się na bardzo ciekawą wycieczkę do wrocławskiego Hydropolis. Wyjście to było możliwe dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie: "Pokonać bariery".

Dzięki udziałowi w wycieczce uczestnicy mogli dowiedzieć się m.in. skąd znalazła się woda na naszej planecie, w jakich ilościach znajduje się jej na Ziemii oraz jak dużo znajduje się jej w każdym człowieku.

Następnie w strefie Głębiny obejżeliśmy z bliska najbardziej przerażające

Czytaj więcej: Uczniowie klasy 5b zwiedzili wystawę w Hydropolis

 

7

W ostatnimi poniedziałek 13.03.2023r. uczniowie naszej szkoły mieli za zadnie przyjść do szkoły w swoich piżamach.

Była to kolejna akcja zorganizowana przez nasz wspaniały Samorządu Uczniowski. Pomysł ten spodobał się wielu uczniom, co było widać po ilości osób, które wzięły udział w zabawie.

Niektórym pomysł spodobał się pewnie jeszcze bardziej, gdyż tego dnia nie musieli się w ogóle przebierać i spędzili cały dzień w piżamie ;-)

Czytaj więcej: Dzień Piżamy w naszej szkole