Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

OFERTA

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

labo przysz

 

 

7

W roku szkolnym 2021/2022 nasi uczniowie z kl. 3b pisali listy do uczniów również z klasy 3b z Nowego Miasta Lubawskiego.

Dzieci przez cały ten czas uczyły się formułować listy, adresować koperty. Dowiedziały się jak funkcjonuje poczta, jakie są zawody na poczcie, a także jak kiedyś wysyłano listy i jaką drogę przechodzą – poszerzały wiedzę podczas wycieczek na pocztę oraz wycieczki do Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.

Najważniejsze jednak było nawiązywanie znajomości, dzielenie się swoimi zainteresowaniami, przeżyciami.

Czytaj więcej: Dzieci listy piszą

 

komunikat

Informujemy, że wrześniowe zebrania z rodzicami odbędą się według poniższego harmonogramu:

6.09.2022 r. - klasy I

13.09.2022 r. - klasy II-III

14.09.2022 r. - klasy IV-VIII

Zebrania rozpoczną się o godzinie 17.00.

 

object763421119 large

W dniu 1.09.2022 r. nastąpi rozpoczęcie roku szkolnego według harmonogramu:

Godzina 9.00. - klasy I-III na placu apelowym (w razie opadów deszczu spotkanie na sali gimnastycznej).

Godzina 10.00. - klasy IV-VIII na placu apelowym. W razie wystąpienia opadów deszczu uniemożliwiających spotkanie na placu apelowym rozpoczęcie odbędzie się na sali gimnastycznej. 

Uczniów i Rodziców pragnących uczestniczyć we Mszy Świętej inaugurującej nowy rok szkolny informujemy, że zostanie ona odprawiona o godzinie 8.00.

 

unicef

Ponad 24,5 mln złotych dotacji z UNICEF-u, jakie otrzyma Wrocław na działania i projekty pomocowe związane z uchodźcami z Ukrainy przebywającymi w naszym mieście, popłynie do wrocławskich placówek oświatowych.

Pieniądze przeznaczone są na ściśle określone cele, w tym m.in. na:

• przygotowanie przedszkoli i szkół do nowego roku szkolnego (w związku z większą liczbą dzieci w placówkach) - 7,5 mln złotych,

Czytaj więcej: Dotacje z UNICEF-u dla wrocławskiej edukacji

 

wakacje33

Kochani uczniowie!

Z okazji rozpoczynających się właśnie wakacji życzymy Wam wielu chwil beztroski oraz odpoczynku od codziennych obowiązków szkolnych, wielu powodów do radości i uśmiechu na codzień.

Kończący się rok szkolny był ogromnym wyzwaniem dla nas wszystkich. Wierzymy jednak, że podołaliśmy! Wiemy, że podołaliśmy!

Czytaj więcej: Zaczynamy wakacje 2022!

 

pah

Szanowni Rodzice, kochane Dzieci

Dziękujemy Wam za zaangażowanie się w akcję "Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc... Ukrainie" i przekazane wpłaty pieniężne. W tym roku udało nam się zebrać kwotę 1891 zł, która zasili potrzebujących w Ukrainie.

Mamy nadzieję, że za rok o tej porze a może i wcześniej wojny już nie będzie i będziemy mogli obserwować postępy w odbudowie Ukrainy.

 

dzien ojca

"Jeden ojciec znaczy więcej,

niż stu nauczycieli."

G. Herbert 

 
Z okazji Dnia Ojca, życzymy wszystkim naszym tatusiom długich lat w zdrowiu oraz wielu wspaniałych chwil ze swoimi pociechami. Ponadto wielu powodów do radości i uśmiechu każdego dnia. Żyjcie nam długo!
 

 

9

20 czerwca 2022 r. odbyła się fantastyczna wycieczka klas 8a i 8d. Dołączyli też uczniowie z klas siódmych.

Celem było zdobycie szczytu Ostrzyca 501 m. n. p. m. znajdującego się w Górach Kaczawskich i dotarcie do niesamowitego wytworu skalnego, jakim są Organy Wielisławskie.

Lubiących wędrówki górskie zapraszamy do Krainy Wygasłych Wulkanów!

Czytaj więcej: 8a i 8d na wycieczce w Górach Kaczawskich

 

15

„Są chwile, które w pamięci zostają i choć czas mija one nie mijają”.

Nadszedł czas pożegnania z trzecią klasą. Trzy lata minęły jak jeden dzień. Z tej okazji uczniowie klasy 3c wraz z wychowawcą Małgorzatą Turowicz przygotowali uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021-2022.

Przepiękny występ naszych już nie tak małych artystów został nagrodzony gorącymi brawami. Każdy uczeń miał swoją rolę, każdy spisał się na medal. Dzieci swobodnie mówiły o zbliżających się wakacjach, śpiewały piosenki, tańczyły ale również wyraziły swoją ogromną wdzięczność za zachętę do

Czytaj więcej: Zakończenie roku w klasie 3c

 

podborowski2

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 7a naszej szkoły - Karol Podborowski został finalistą XI Dolnośląskiego Konkursu Młodego Programisty.

Celami edukacyjnymi konkursu były rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego, popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów, umożliwianie uzdolnionym informatycznie uczniom rozwijania ich talentów i pogłębiania wiedzy oraz popularyzacja nauki programowania w szkołach oraz rozwijanie kompetencji informatycznych dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej: Karol Podborowski finalistą XI Dolnośląskiego Konkursu Młodego Programisty