Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

OFERTA

uodo praca zdalna

labo przysz

 

pokonac bariery

poznaje technologiczne triki

niezwykla matematyka

 

1 3 maja

Przed nami czas trzech świąt majowych: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski.

Będziemy je obchodzić w szczególny sposób – razem, a jednak osobno. Ale czy tak naprawdę wszyscy wiemy, dlaczego świętujemy? Warto przypomnieć sobie, skąd wzięły się święta majowe. Dlaczego je świętujemy i komu je zawdzięczamy?

Pamiętajmy, aby na czas świąt majowych wywiesić flagę Polski i tym samym podkreślić naszą narodową tożsamość.

Czytaj więcej: Święta majowe 2023

 

16

I Międzyszkolny Festiwal Wielu Kultur "Ludowy Koloryt" już za nami!

W czwartek 20 kwietnia 2023 r. odbyła się pierwsza edycja Międzyszkolnego Konkursu Wokalno-Plastycznego "Ludowy Koloryt".

Mamy nadzieję, że wpisze się on na stałe w wydarzenia kulturalne naszej szkoły. Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji oraz pełnienie funkcji przewodniczącej jury Pani Grażynie Miklaszewskiej Zapraszamy za rok!

E.Syjud, M.Michniak, V.Popławska.

Czytaj więcej: I Międzyszkolny Festiwal Wielu Kultur "Ludowy Koloryt"

 

30

W dniu 21 kwietnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję gościć niepełnosprawnych sportowców z drużyny WKS Śląsk Wrocław AMP futbol.

Piłkarze, których gościliśmy zademonstrowali naszym uczniom swoje niebagatelne umiejętności piłkarskie. Dzieci były pod wrażeniem dużej sprawności sportowców oraz zagrań, które wykonywali. 

Nasi uczniowie mogli też sami spróbować pograć w piłkę nożną przy pomocy kul oraz strzelać rzuty karne bramkarzowi Śląska Wrocław. 

Czytaj więcej: Wizyta piłkarzy WKS Śląsk Wrocław AMP futbol w naszej szkole

 

1

W dniu 23.03.2023 r. w naszej szkole na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego pan Jan Krzywdziński (absolwent filologii polskiej, prawa, matematyki), doktorant z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego wygłosił wykład na temat komunikacji, kultury wypowiedzi oraz nieużywaniu wulgaryzmów.

Uczniowie mieli możliwość poznania jak wygląda wykład akademicki.

Nauczyciele jak i przedstawiciele klas założyli okolicznościowe koszulki, które częściowo zostały sfinansowane przez Radę Rodziców (serdecznie

Czytaj więcej: Rozpoczął się Tydzień Kultury w naszej szkole

 

6

W dniu 23.03.2023 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 3 przy ulicy Szkockiej odwiedzili uczniów naszej szkoły, żeby opowiedzieć im o zasadach savoir-vivre przy stole.

Uczniowie dowiedzieli się, jak nakrywać do stołu, jak się zachować przy stole i jak składać serwetki, żeby stały się jego ozdobą.

Zajęcia były bardzo pożyteczne, odbyły się z inicjatywy Rady Rodziców, której serdecznie dziękujemy za organizację.

Czytaj więcej: Lekcja savoir-vivre w naszej szkole

 

10

W dniu 16 marca 2023 r. klasa 6 a wraz z wychowawcą p. J. Godzwon i p. M. Michniak obejrzała bardzo ciekawą Multisensoryczną Wystawę IMPRESJONIŚCI.

Uczniowie mogli podziwiać prace najbardziej znanych malarzy impresjonistów m.in: Paul Gauguin, Claude Monet, Vincent van Gogh.

Prace malarzy pokazywane są przede wszystkim w formie zdjęć na dużych ekranach, którym towarzyszy krótka opowieść.

Dużą popularnością cieszyła się wielka rama ze scenografią imitującą

Czytaj więcej: Uczniowie klasy 6a na Multisensorycznej Wystawie IMPRESJONIŚCI

 

22

Uczniowie klasy 6b wraz z wychowawcą klasy p. Wiolettą Kocik świętowali Dzień Kobiet oraz pierwszy dzień wiosny.

W Dniu Kobiet uczniowie udali się do wrocławskiej Magnolii, w której najpierw obejrzeli film, a następnie udali się na drobne zakupy. Zwieńczeniem dnia było wspólne jedzenie na tereneie restauracji.

W trakcie świętowania pierwszego dnia wiosny uczniowie bawili się w kręgielni, w której rozegrali kilka pasjonujących gier. Był to piękny, wiosenny dzień, który będzie długo wspominany przez uczniów klasy.

Czytaj więcej: Uczniowie klasy 6b świętowali Dzień Kobiet oraz pierwszy dzień wiosny

 

zd2

14 marca 2023 r. przedszkolaki z grupy "Misie" wraz z wychowawczynią p. Basią Cichowską z Przedszkola nr 10 odwiedziły naszą szkołę.

Dzieci przyszły do klasy 1b, aby przekonać się jak to jest być uczniem klasy pierwszej. Uczniowie z kl. 1b opowiadali między innymi jak się czują w szkole, co tam robią, jak wyglądają lekcje i co oznacza dzwonek na korytarzu.

Przedszkolaki miały możliwość napisania na tablicy swojego imienia, oglądanie podręczników i ćwiczeń. Sprawdzili również jak to jest siedzieć na lekcji w ławce.

Czytaj więcej: Wizyta przedszkolaków w naszej szkole

 

10

15 marca 2023 r. uczniowie klasy 5b wraz z wychowawcą p. Łukaszem Nowakiem oraz p. Marcinem Koszernym udali się na bardzo ciekawą wycieczkę do wrocławskiego Hydropolis. Wyjście to było możliwe dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie: "Pokonać bariery".

Dzięki udziałowi w wycieczce uczestnicy mogli dowiedzieć się m.in. skąd znalazła się woda na naszej planecie, w jakich ilościach znajduje się jej na Ziemii oraz jak dużo znajduje się jej w każdym człowieku.

Następnie w strefie Głębiny obejżeliśmy z bliska najbardziej przerażające

Czytaj więcej: Uczniowie klasy 5b zwiedzili wystawę w Hydropolis

 

7

W ostatnimi poniedziałek 13.03.2023r. uczniowie naszej szkoły mieli za zadnie przyjść do szkoły w swoich piżamach.

Była to kolejna akcja zorganizowana przez nasz wspaniały Samorządu Uczniowski. Pomysł ten spodobał się wielu uczniom, co było widać po ilości osób, które wzięły udział w zabawie.

Niektórym pomysł spodobał się pewnie jeszcze bardziej, gdyż tego dnia nie musieli się w ogóle przebierać i spędzili cały dzień w piżamie ;-)

Czytaj więcej: Dzień Piżamy w naszej szkole