Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

OFERTA

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

labo przysz

 

 

20220519 085009

W czwartek 19 maja, w klasie Ic odbyła się ciekawa lekcja muzyki.

Do szkoły zawitała sopranistka, nauczycielka języka polskiego oraz muzyki a także wicedyrektor szkoły na Maślicach, pani Magdalena Powstańska. Dzieci dowiedziały się, czym jest opera i na czym polega śpiew operowy. Miały okazję zapoznać się z ćwiczeniami oddechowymi i rozśpiewaniem.

Zwieńczeniem zajęć było wspólne zaśpiewanie pieśni do muzyki Fryderyka Chopina „Życzenie”.

Czytaj więcej: Ciekawa lekcja muzyki w klasie 1c

 

object763421119

Wyniki szkolnego konkursu: "Podróż przez Państwa - szyjemy przytulanki"

I miejsce: Matylda Supernak, klasa 6b, Piotr Chilmanowicz, klasa 5a

II miejsce: Wojciech Plisiński, klasa 5b, Adrian Szczęśniak, klasa 6a, Michalina Latuszkiewicz, klasa 4b

III miejsce: Aleksandra Toporków, klasa 4c, Adrian Adamowicz, klasa 4c, Jakub Pękalski, klasa 6b, Julia Pomagalska, klasa 6a

WYRÓŻNIENIE: Nicol Miłek, klasa 6a, Piotr Chalcarz, klasa 6a, Oliwia Drelichowska, klasa 6a, Antoni Załoga, klasa 6b, Maja Guderska, klasa 5b, Natalia Fedyk, klasa 4b.

Czytaj więcej: Wyniki szkolnego konkursu: "Podróż przez Państwa - szyjemy przytulanki"

 

mama

"Bo choćby cały świat rzucał w Ciebie kamieniami,

to jeżeli mama stoi po Twojej stronie,

nic Ci się nie stanie"

J. Moyes

Z okazji dzisiejszego święta życzymy wszystkim Mamom długich lat w zdrowiu, bo to ono jest podstawą wszelkich działań w naszym życiu. Ponadto wielu powodów do radości i uśmiechu na co dzień.

Dziękujemy Wam za dar życia!

 

50

Z okazji świąt majowych uczniowie z klas szóstych, 7a, 7b oraz klas ósmych upamiętnili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja poprzez ożywienie słynnego obrazu Jana Matejki.

Uczniowie wcielili się w główne postaci starając się jak najwierniej odtworzyć oryginał obrazu.

Oprócz bogatej wiedzy historycznej uczniowie zyskali wspaniałą zabawę i pamiątkę w postaci ciekawych zdjęć. Nad przebiegiem zajęć czuwała p. Wioletta Kocik - nauczyciel historii w naszej szkole.

Czytaj więcej: Ożywienie obrazu Jana Matejki w wykonaniu uczniów naszej szkoły - Konstytucja 3 Maja

 

34

Uczniowie klas 4b i 5b wraz z nauczycielami p. Angeliką Kądziel, p. Łukaszem Nowakiem i p. Marcinem Koszernym w dniach 12-13 maja 2022 r. udali się na wycieczkę do Krakowa. Po dojeździe na miejsce rozpoczęliśmy zwiedzanie Krakowa z licencjonowanym przewodnikiem od Wawelu - siedziby polskich królów.

Tam zobaczyliśmy słynną wawelską Katedrę i znajdujące się w niej groby królewskie, miejsca gdzie sztuka, architektura i historia krzyżują się ze sobą na każdym kroku. Zobaczyliśmy też najsłynniejszy dzwon w Polsce - dzwon Zygmunta.

Czytaj więcej: Relacja z wycieczki do Krakowa uczniów klas 4b i 5b.

 

moj pojazd

Komisja Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji przy Radzie Osiedla Leśnica wraz z Domem Samochodowym GERMAZ, MPK WROCŁAW oraz Grupą Badawczą DSC organizują wyjątkowy projekt pod nazwą „Pojazd Przyszłości”.

Głównym celem tego projektu jest stworzenie lub namalowanie maszyny, którą kiedyś będziemy w dowolny sposób podróżowali – jadąc, latając czy np. pływając. Wierzymy, że dzieci z naszych osiedli dadzą upust swojej wyobraźni i pokażą nam pojazdy, którymi będą podróżowały w przyszłości.

Czytaj więcej: Zapraszamy do udziału w konkursie pt: "Mój Pojazd Przyszłości"

 

17

Uczniowie klas 7b i 7c wraz z p. Justyną Jackowską, p. Wiolettą Kocik p. Agnieszką Kałużą i innymi zaproszonymi gośćmi upamiętnionili ofiary zsyłek Polaków na Syberię w czasie II wojny światowej.

W ramach VIII Krajowego Marszu Golgoty Wschodu odprawiono mszę świętą, odbył się apel poległych. Pod mauzoleum złożono wieńce i wiązanki kwiatów.

W uroczystościach wzięło udział ponad sto osób.

Czytaj więcej: Udział naszych uczniów w uroczystościach upamiętniających Polaków zsyłanych na Syberię

 

IMG 20220422 WA0001

Dzień po turnieju chłopców swoje zawody rozegrały dziewczęta. 22 kwietnia 2022 r. na obiektach Ślęzy Wrocław odbyły się finały Mistrzostw Wrocławia dziewcząt ur. 2009 r. i mł. w mini piłce nożnej oraz dziewcząt ur. 2007 r. i 2008 r. w piłce nożnej.

Miło nam poinformować, że starsze dziewczęta zajęły IX miejsce we Wrocławiu a ich młodsze koleżanki wywalczyły brązowe medale i tym samym zajęły III miejsce we Wrocławiu!

Gratulacje przede wszystkim dla zespołu młodszego jak i starszego za godne reprezentowanie naszej szkoły i wywalczone punkty

Czytaj więcej: III miejsce drużyny dziewcząt w Mistrzostwach Wrocławia Dzieci w piłce nożnej!

 

object763421119 large

21 kwietnia 2022 r. rozegrane zostały finały Mistrzostw Wrocławia chłopców ur. 2009 r. i mł. w mini piłce nożnej. Uczniowie naszej szkoły osiągnęli ogromny sukces i wywalczyli IV miejsce wśród wrocławskich szkół podstawowych! 

Nasz zespół rozegrał najpierw dwa spotkania grupowe - z SP 20 (wygrana 8:4) oraz z SP 4 opartą na młodych piłkarzach Śląska Wrocław (równiez wygrana 5:3!). Dzięki dwóm zwycięstwom nasz zespół zajął pierwsze miejsce w swojej grupie i w ćwierćfinale trafił na naszych sąsiadów "zza miedzy" - SP 24. Mecz ten zakończył się również naszą wygraną 8:3. 

Czytaj więcej: IV miejsce drużyny chłopców w Mistrzostwach Wrocławia Dzieci w mini piłce nożnej!

 

kuratorium lewe z godlem

Szanowni Państwo,

zachęcamy do zapoznania się z listem Sekretarza Stanu Waldemara Kraski w sprawie szczepień ochronnych dzieci i młodzieży do lat 19.