Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

OFERTA

uodo praca zdalna

labo przysz

 

pokonac bariery

poznaje technologiczne triki

niezwykla matematyka

 

7

W dniu 10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. 

W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas 4-8 oraz zaproszeni goście: żołnierz AK, Powstaniec Warszawski, Sybiracy oraz Weterani Misji Pokojowych ONZ.

Poniżej zamieszczamy wspomnienie z uroczystości p. Jerzego Lesickiego - Weterana Misji Pokojowych ONZ.

Czytaj więcej: Obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

 

6

8 listopada 2023 r. klasy 2a i 2b były na wycieczce w Chwalimierzu.

Odbyły się tam warsztaty "Magiczne żywioły" czyli bajkowe spotkanie z czterema żywiołami. Dzieci poznawały je wszystkimi zmysłami, tak aby w radosnej odsłonie oswoić je i pobawić się z nimi. Do ich odkryć dzieciaki używały fantazji, kreatywnych pomysłów oraz wszystkich kolorów.

Dzieci mogły eksperymentować z wodą, dowiedziały się czym jest ziemia i dlaczego jest nawywaną naszą matką, jak wygląda powietrze i czy można je dotknąć, jak powstawie ogień i co nam daje.

Poprzez doświadczenia, zabawę i warsztaty dzieci znają juz odowiedzi

Czytaj więcej: 2a i 2b w Chwalimierzu

 

8

W dniach 03 - 05.11.2023 r. w Staszowie odbyły się XII Mistrzostwa Polski Młodzików u-14. Uczeń naszej szkoły Maksymilian Cieplik trenujący na co dzień w klubie K.S. "Lotnik" Wrocław wywalczył tytuł wicemistrza Polski w kategorii do 38 kg!

Udział w zawodach był debiutem Maksymiliana na zawodach rangi mistrzowskiej. Warto dodać, że Maksymilian był jednym z najmłodszych uczestników zawodów. Zawodnik "Lotnika" dopiero za dwa tygodnie skończy 12 lat.

Świeżo upieczony medalista Mistrzostw Polski jest uczniem klasy szóstej o profilu sportowym. Trenuje on zapasy już od czterech lat.

Czytaj więcej: Uczeń klasy sportowej naszej szkoły Maksymilian Cieplik v-ce Mistrzem Polski w zapasach w stylu...

 

polkolonia zima

Uwaga! Półkolonie!

Informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 95 organizuje półkolonie zimowe w pierwszym tygodniu ferii - od 15 stycznia do 19 stycznia 2024 r.

Zapisy za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus bezpośrednio do p. Ewy Syjud-Onackiej od 20 listopada 2023 r.

Koszt udziału w półkolonii to 240 zł.

 

 

1

Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Egzamin Holenderski. W egzaminie wzięło udział 20 uczniów z klas 5-7, którzy posiadają kartę rowerową.

Wszyscy uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swojej znajomości przepisów ruchu drogowego oraz umiejętności praktycznych jazdy na rowerze w realnych warunkach.

Egzamin dla uczniów zakończył się uzyskaniem Certyfikatu Bezpiecznego Rowerzysty wydanym przez Urząd Miasta wrocławia, który potwierdza, że uczniowie posiadają wystarczające umiejętności praktyczne, aby mogli

Czytaj więcej: Egzamin Holenderski w naszej szkole

 

1

12 października 2023 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski "Mistrzyni Szymborska" z okazji 100. rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej, która decyzją Senatu RP została ogłoszona patronką roku 2023.

W konkursie wzięły udział uczennice z klas 6-8. Wybrały piękne i znane utwory poetki.

Jury w składzie Teresa Molęda, Alicja Kowalska i Barbara Zybowska przyznały nagrody za 1.miejsce dla Julii Pomagalskiej z kl. 8b za recytację utworu pt.Chmury, 2. miejace dla Julii Shawki-Wurcbacher z kl. 6c za wykonanie poezji śpiewane do utworu Nic dwa razy, 3. miejsce dla Kingi

Czytaj więcej: Wyniki Szkolnego Konkursu "Mistrzyni Szymborska"

 

8

17 października 2023 r. klasy 6c i 5b oraz kilku uczniów z klasy 5c i 7b wraz z opiekunami wybrało się na wycieczkę do Zamku w Mosznej.

O godzinie 7:50 była zbiórka przed szkołą. Później o 8:00 przyjechał autobus, którym 2 godziny jechaliśmy do Zamku w Mosznej. Po przyjeździe do miejscowości Moszna, z parkingu udaliśmy się spacerkiem do zamku. Na miejscu widok zamku wprawił nas w zachwyt. Wyglądał jak z bajki. Wszędzie roztaczaly się piękne widoki. Było widać park, fontannę, drzewa i park, a także było słychać śpiew ptaków. Świeciło słońce, była bardzo ładna pogoda.

Czytaj więcej: Sprawozdanie z wycieczki uczniów klasy 6c do Zamku w Mosznej 

 

1

W dniu 24 października 2023 r. przy ulicy Trzmielowickiej, na osiedlu Leśnica, odsłonięty został pomnik upamiętniający m.in. więźniów filii obozu koncentracyjnego Gross-Rosen oraz ofiary pracy przymusowej.

Wspomniana uroczystość odbyła się w ramach Leśnickiego Dnia Pamięci o ofiarach pracy przymusowej w czasie II wojny światowej.

W wydarzeniu brali udział uczniowie klas siódmych naszej szkoły.

Czytaj więcej: Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 95 na uroczystości odsłonięcia pomnika w Leśnicy

 

rozaniec

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU „Najpiękniejszy różaniec”

Miesiąc październik jest szczególnym czasem, kiedy zwracamy się do Maryi odmawiając Różaniec. W związku z tym ks. Piotr Spaliński organizuje konkurs na Najpiękniejszy Różaniec wykonany dowolną techniką, z dowolnych materiałów przez uczniów klas 1-8.

„Módlcie się, módlcie się wiele; każdego dnia odmawiajcie cząstkę różańca”

Św. Jan Paweł II

Cele konkursu

Celem konkursu jest rozpowszechnienie modlitwy różańcowej indywidualnej i wspólnotowej oraz rozwój talentów u dzieci, budzenie aktywności twórczej dzieci, pobudzenie wyobraźni i pomysłowości dzieci oraz wykorzystanie zdobytych wiadomości, umiejętności i dzielnie się nimi z innymi.

Czytaj więcej: Zachęcamy do udziału w konkursie "Najpiękniejszy różaniec"