Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

OFERTA

uodo praca zdalna

labo przysz

 

pokonac bariery

poznaje technologiczne triki

niezwykla matematyka

 

sybir wigilia

W dniu 10.01.2018 r. uczniowie naszej szkoły z koła wokalnego wraz z p. dyrektor Teresą Molędą, p. Ewą Syjud-Onacką oraz p. Wiolettą Kocik mieli zaszczyt gościć na uroczystej wigilii zorganizowanej przez Związek Sybiraków Oddział we Wrocławiu - Koło Fabryczna.

Spotkanie opłatkowe miało miejsce w Szkole Gastronomicznej na ul. Kamiennej 86 we Wrocławiu. Dla przedstawicieli naszej szkoły oraz dla wszystkich członków Związku Sybiraków było to kolejne, bardzo wzruszające spotkanie. Wspólne podzielenie się opłatkiem, rozmowy ze świadkami historii oraz odśpiewanie hymnu Sybiraków - to niesamowite przeżycie zmuszjące do zadumy i refleksji.

Czytaj więcej: Nasi uczniowie na wigilii u Sybiraków

 

czytanie ksiazki
Dnia 10.01.2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs pięknego czytania "Czytam bo lubię". Organizatorkami konkursu były p. Katarzyna Zakrzewska i p. Anna Ferdek.

W konkursie brali udział uczniowie klas drugich i trzecich.

W skład komisji konkursowej wchodziły:
- p. Marta Palińska-Jachimowicz - nauczycielka j. polskiego
- p. Katarzyna Zakrzewska - nauczyciel bibliotekarz
- p Anna Ferdek - nauczycielka j. niemieckiego, wychowawca świetlicy.

Czytaj więcej: Konkurs pięknego czytania "Czytam bo lubię"

 

ogloszenie1
Informujemy, że w terminie od 15.01.2018 r. do 19.01.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 95 organizowana będzie półkolonia dla uczniów naszej szkoły.

Zbiórka dzieci od godziny 7.00 do 8.30 w świetlicy szkolnej, dzieci będą miały zapewnione II śniadanie i obiad w trakcie trwania półkolonii.

W tym miejscu można zapoznać się z programem zajęć oraz z harmonogramem wyjść.

Organizatorem półkolonii jest p. Bożena Ilnicka. Zapraszamy!

 

20180109 1027290
Dnia 9.12.2018 r. w naszej szkole została rozegrana I runda eliminacji strefy Wrocław-Zachód w minisiatkówce dziewcząt (rocznik 2005 i młodsi). W zawodach miały wziąć udział cztery szkoły - SP 51, SP 26, SP 22 oraz nasza szkoła. Niestety na zawody przyjechała tylko reprezentacja dziewcząt z SP 51 z Leśnicy, która rozegrała pojedynek z SP95.

Nasze młode dziewczęta odniosły pewne zwycięstwo i pokonały przeciwczki 2-0. Po pewnie wygranym pierwszym secie przez nasz zespół, w secie drugim oba zespoły stoczyły wyrównany bój o zwycięstwo. Ostatecznie tego seta wygrała SP 95 (25:23).

Czytaj więcej: I runda eliminacji strefy Wrocław-Zachód w minisiatkówce dziewcząt

 

znicz 0
Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Pani Elżbiety Lindy
nauczyciela języka polskiego Szkoły Podstawowej nr 95 we Wrocławiu
w latach 1978-2012.

Z największą pasją i oddaniem poświęcała się edukacji i wychowaniu młodzieży szkolnej. Pozostawiła po sobie wspomnienie osoby życzliwej i wrażliwej na problemy innych.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 11 stycznia 2018 r. (czwartek) o godzinie 14.40 na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu.

Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy
Szkoły Podstawowej nr 95 we Wrocławiu

 

20180103 121510
W dniu 3 stycznia 2018 r. uczniowie klas 5a oraz 5b wraz ze swoimi wychowawcami p. Wiolettą Kocik i p. Łukaszem Nowakiem oraz nauczycielką języka polskiego p. Barbarą Zybowską obejrzeli spektakl pt.: "Mity".

Aktorzy Teatru Współczesnego w Krakowie "przenieśli" uczniów do krainy mitów. Doskonała gra aktorska, charakteryzacja, oprawa sceniczna i muzyczna zaprezentowane na scenie kina Nowe Horyzonty przypadły do gustu dzieciom, które niejednokrotnie nagradzały grających aktorów gromkimi brawami.

Czytaj więcej: Spotkanie z mitami w kinie Nowe Horyzonty

 

logo wroclaw
W dniu 19 października 2017 r. Rada Miejska Wrocławia podjęła Uchwałę nr XLVII/1094/17 w sprawie ustalenia cen za usługi przewozowe świadczone środkami lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez Gminę Wrocław oraz sposobu ustalania wysokości opłaty dodatkowej i manipulacyjnej. 

Zgodnie z powyższą Uchwałą od 1 stycznia 2018 r. do bezpłatnych przewozów upoważnione są zorganizowane grupy uczniów i wychowanków wrocławskich szkół i placówek oświatowych, korzystający z przejazdu środkami komunikacji zbiorowej pod opieką nauczycieli/opiekunów w celu udziału w zajęciach lekcyjnych, zawodach sportowych, lub innych zajęć edukacyjno-wychowawczych.

 

20171222 090240
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, dnia 22 grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie przedświąteczne w klasie 3c.

W tym wyjątkowym dniu, uczniowie klasy 3c przyszli do szkoły w odświętnych strojach. Uczniowie wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską-Jachimowicz podzielili się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i przy nakrytym stole wspólnie spożyli świąteczne przysmaki. Potem nadszedł czas wspólnego kolędowania.

To był piękny i radosny dzień. Wszyscy poczuli podniosłą atmosferę zbliżających się Świąt.

Czytaj więcej: Spotkanie przedświąteczne w klasie 3c

 

IMG 20171221 120743
W dniu 21.12.2017 r. w klasie 5a odbyła się uroczysta Wigilia.  

Przy świątecznym stole uczniowie wraz z wychowawczynią p. Wiolettą Kocik składali sobie piękne życzenia, wspólnie kolędowali oraz spożywali pyszne ciasta i owoce.

Uroku i świątecznej magii dodały piękne melodie grane przez uczniów klasy Weronikę i Doriana.

Ten piękny świąteczny czas uwieczniono na zdjęciach, które można oglądnąć w rozwinięciu tego artykułu.

Czytaj więcej: Wigilia w klasie 5a.

 

20171220 100516

Dnia 20 grudnia 2017 r. uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską-Jachimowicz udali się do Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej. Dzieci brały udział w spotkaniu świątecznym.

Głównym celem zajęć było poszerzenie wiadomości na temat tradycji i zwyczajów wigilijnych.

Spotkanie łączyło w sobie elementy edukacji i zabawy. Uczniowie doskonale rozwiązywali zagadki i zadania związane ze świętami Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej: Magia świąt