Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

OFERTA

uodo praca zdalna

labo przysz

 

pokonac bariery

poznaje technologiczne triki

niezwykla matematyka

 

8

Dzięki materiałom zakupionym w ramach rządowego programu #LaboratoriaPrzyszłości, uczniowie mają możliwość nabywania umiejętności posługiwania się różnego rodzaju sprzętem.

Uczniowie klasy 5 uczyli się nawiercać otwory w drewnie. Używali do tego wiertarki "WERTO". Na lekcji techniki w klasie 5b dzieci wykorzystywały sprzęt zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości - aparat fotograficzny Canon IXUS 180. Na zajęciach dzieci wykonywały prace manualne - poznawały ściegi ręczne. Dzięki zakupionemu sprzętowi udało się udokumentować i pokazać wykonane prace na lekcji przez uczniów.

Czytaj więcej: #laboratoriaPrzyszłości# na zajęciach techniki

 

35

W dniach 10-12 maja 2023 r. uczniowie klas 4c i 5b wraz z opiekunami - p. Małgorzatą Michniak, p. Marcinem Koszernym oraz p. Łukaszem Nowakiem udali się na trzydniową wycieczkę do stolicy Tatr - do Zakopanego.

Program wycieczki był bardzo bogaty w aktywności. Pierwszego dnia uczniowie maszerowali Doliną Kościeliska. Dolina Kościeliska to miejsce cieszące się największą popularnością wśród osób odwiedzających polską stronę Tatr. Spokojna trasa przejścia liczyła kilka kilometrów. Po drodze zobaczyliśmy m.in.: Niżnią Kościeliską Bramę, Wyżnią Kirę Miętusią,

Czytaj więcej: Wycieczka uczniów klas 4c i 5b do Zakopanego

 

16

W dniu 28 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyły się "żywe" lekcje historii. W zajęciach brali udział uczniowie klas 4-8.

W tym roku lekcje prowadziło Bractwo Historyczne Kerin. Tematyka lekcji:

klasy 4: Bolesław Chrobry i jego czasy

klasy 5: Starożytny Rzym

klasy 6 i 7: Szlachta i husaria

Czytaj więcej: Żywa lekcja historii w naszej szkole

 

1

W dniu 11 maja 2023 r. uczniowie klasy 7b wraz z nauczycielem j. polskiego p. Moniką Krawiec udali się do Muzeum Narodowego.

Siódmoklasiści wzięli udział w lekcji muzealnej o tematyce "Przyroda w sztuce".

Lekcja miała charakter "spaceru tematycznego" prowadzonego przez historyków sztuki i kulturoznawców na podstawie prezentacji eksponatów znajdujących się na wystawach w gmachu głównym Muzeum. 

Czytaj więcej: Wizyta uczniów klasy 7b w Muzeum Narodowym

 

4

28 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy 1b wraz z wychowawcą Anną Chalcarz odwiedzili Przedszkole nr 10 we Wrocławiu.

Tam grupa "Misiaków" przygotowała występ z okazji świąt majowych.

Przedszkolaki recytowały wiersze i śpiewały pięknie piosenki patriotyczne, a klasa 1b zaśpiewała również piosenkę pt.: "Nasze polskie ABC".

Występ bardzo się wszystkim podobał.

Czytaj więcej: Uczniowie klasy 1b z wizytą w Przedszkolu nr 10

 

polkolonie

Uwaga! Półkolonie!

Informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 95 organizuje półkolonie letnie w dwóch terminach - od 26 do 30 czerwca 2023 r. oraz od 3 do 7 lipca 2023 r.

Zapisy za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus bezpośrednio do p. Ewy Syjud-Onackiej.

Koszt udziału w półkolonii to 200 zł. Pierwszeństwo zapisu mają dzieci z klas 1-3. Szczegółowy program zostanie podany za pomocą dziennika Librus.

 

 

6

W kwietniu uczniowie klasy IV c brali udział w lekcjach języka polskiego poświęconych ulubionym książkom. Celem zajęć było promowanie czytelnictwa wśród rówieśników. Uczniowie zaprezentowali książki, które darzą szczególnym sentymentem. Zaprojektowali również ciekawe i kolorowe plakaty polonistyczne, które zachęcały do czytania książek.

Pamiętajmy, że 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki dla Dzieci, natomiast 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Marta Palińska- Jachimowicz

Czytaj więcej: Dzień ulubionej książki w klasie IV c

 

1 3 maja

Przed nami czas trzech świąt majowych: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski.

Będziemy je obchodzić w szczególny sposób – razem, a jednak osobno. Ale czy tak naprawdę wszyscy wiemy, dlaczego świętujemy? Warto przypomnieć sobie, skąd wzięły się święta majowe. Dlaczego je świętujemy i komu je zawdzięczamy?

Pamiętajmy, aby na czas świąt majowych wywiesić flagę Polski i tym samym podkreślić naszą narodową tożsamość.

Czytaj więcej: Święta majowe 2023