Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

OFERTA

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

labo przysz

 

 

unicef

Ponad 24,5 mln złotych dotacji z UNICEF-u, jakie otrzyma Wrocław na działania i projekty pomocowe związane z uchodźcami z Ukrainy przebywającymi w naszym mieście, popłynie do wrocławskich placówek oświatowych.

Pieniądze przeznaczone są na ściśle określone cele, w tym m.in. na:

• przygotowanie przedszkoli i szkół do nowego roku szkolnego (w związku z większą liczbą dzieci w placówkach) - 7,5 mln złotych,

Czytaj więcej: Dotacje z UNICEF-u dla wrocławskiej edukacji

 

wakacje33

Kochani uczniowie!

Z okazji rozpoczynających się właśnie wakacji życzymy Wam wielu chwil beztroski oraz odpoczynku od codziennych obowiązków szkolnych, wielu powodów do radości i uśmiechu na codzień.

Kończący się rok szkolny był ogromnym wyzwaniem dla nas wszystkich. Wierzymy jednak, że podołaliśmy! Wiemy, że podołaliśmy!

Czytaj więcej: Zaczynamy wakacje 2022!

 

pah

Szanowni Rodzice, kochane Dzieci

Dziękujemy Wam za zaangażowanie się w akcję "Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc... Ukrainie" i przekazane wpłaty pieniężne. W tym roku udało nam się zebrać kwotę 1891 zł, która zasili potrzebujących w Ukrainie.

Mamy nadzieję, że za rok o tej porze a może i wcześniej wojny już nie będzie i będziemy mogli obserwować postępy w odbudowie Ukrainy.

 

dzien ojca

"Jeden ojciec znaczy więcej,

niż stu nauczycieli."

G. Herbert 

 
Z okazji Dnia Ojca, życzymy wszystkim naszym tatusiom długich lat w zdrowiu oraz wielu wspaniałych chwil ze swoimi pociechami. Ponadto wielu powodów do radości i uśmiechu każdego dnia. Żyjcie nam długo!
 

 

9

20 czerwca 2022 r. odbyła się fantastyczna wycieczka klas 8a i 8d. Dołączyli też uczniowie z klas siódmych.

Celem było zdobycie szczytu Ostrzyca 501 m. n. p. m. znajdującego się w Górach Kaczawskich i dotarcie do niesamowitego wytworu skalnego, jakim są Organy Wielisławskie.

Lubiących wędrówki górskie zapraszamy do Krainy Wygasłych Wulkanów!

Czytaj więcej: 8a i 8d na wycieczce w Górach Kaczawskich

 

15

„Są chwile, które w pamięci zostają i choć czas mija one nie mijają”.

Nadszedł czas pożegnania z trzecią klasą. Trzy lata minęły jak jeden dzień. Z tej okazji uczniowie klasy 3c wraz z wychowawcą Małgorzatą Turowicz przygotowali uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021-2022.

Przepiękny występ naszych już nie tak małych artystów został nagrodzony gorącymi brawami. Każdy uczeń miał swoją rolę, każdy spisał się na medal. Dzieci swobodnie mówiły o zbliżających się wakacjach, śpiewały piosenki, tańczyły ale również wyraziły swoją ogromną wdzięczność za zachętę do

Czytaj więcej: Zakończenie roku w klasie 3c

 

podborowski2

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 7a naszej szkoły - Karol Podborowski został finalistą XI Dolnośląskiego Konkursu Młodego Programisty.

Celami edukacyjnymi konkursu były rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego, popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów, umożliwianie uzdolnionym informatycznie uczniom rozwijania ich talentów i pogłębiania wiedzy oraz popularyzacja nauki programowania w szkołach oraz rozwijanie kompetencji informatycznych dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej: Karol Podborowski finalistą XI Dolnośląskiego Konkursu Młodego Programisty

 

pah

Samorząd Uczniowski naszej szkoły w porozumieniu z Gronem Pedagogicznym zaprasza wszystkich uczniów, rodziców i opiekunów do włączenia się w akcję Polskiej Akcji Humanitarnej "Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc... Ukrainie".

W tym roku wspólnie możemy pomóc osobom mieszkającym w Ukrainie, którzy doświadczają wojny. Zebrane wspólnie środki przekażemy na realną pomoc w tym kraju. Ta akcja to świetna okazja do pokazania pomagania w działaniu i dania sygnału, że wdzięczność można okazywać różnorodnie.

Czytaj więcej: Ponownie zapraszamy rodziców i uczniów do włączenia się w akcję: "Zamiast kwiatka niosę pomoc......

 

8

Uczniowie z klasy 2b i 3a wspólnie uczestniczyli w dwudniowej wycieczce autokarowej do Ojcowskiego Parku Narodowego i Krakowa.

W pierwszym dniu wycieczki dzieci spacerując po urokliwym Ojcowskim Parku Krajobrazowym, zwiedzili Jaskinię Nietoperzy, Zamek na Pieskowej Skale i Maczugę Herkulesa.

Niezwykłe wrażenie wywarła na dzieciach legenda związana z wieżami na Kościele Mariackim, z której usłyszeli hejnał. Rynek krakowski z przepięknymi Sukiennicami dał możliwość zakupienia pamiątek.

Czytaj więcej: Wycieczka uczniów klasy 2b i 3a do Krakowa i Ojcowskiego Parku Narodowego

 

1

Uczniowie klasy 3b napisali książkę „Przygody kotka Cukierka”. To tytuł książki niezwykłej, bo napisanej przez dzieci z klasy 3b. Historia książeczki wzięła się od...

Dwa lata temu w naszej szkole odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z pisarzem, panem Waldemarem Cichoniem, który w niesamowity sposób zaczarował małych uczniów opowieściami o kotku Cukierku. W klasie trzeciej przerabialiśmy lekturę W. Cichonia pt.: „Cukierku, ty łobuzie!”, byliśmy także w teatrze na przedstawieniu wystawionym przez Teatr na Ostrowie o tym samym tytule. Dzieciaki tak polubiły bohatera - Cukierka, że postanowiłam, aby na zadanie domowe napisały nową przygodę

Czytaj więcej: Uczniowie klasy 3b napisali książkę...