Uczniowie naszej szkoły medalistami Mistrzostw Wrocławia w koszykówce 3x3 chłopców!

10 kwietnia 2024 r. w hali WKK Wrocław rozegrane zostały finały Mistrzostw Wrocławia w koszykówce 3x3 dzieci w kategorii chłopców.

W zawodach wzięły udział 44 reprezentacje szkół podstawowych Wrocławia.

Nasz zespół wygrał swoją grupę eliminacyjną odnosząc efektowne zwycięstwa: z SP 90 9:0, z SP 25 10:1 oraz z SSP 72 7:3.

Dzięki zajęciu pierwszego miejsca w grupie nasz zespół

awansował do fazy pucharowej. Tutaj również początkowo byliśmy bezkonkurencyjni i w 1/8 finału pokonaliśmy SP 82 11:3 a następnie w 1/4 SP 65 10:3.

W półfinale przeciwnikiem naszej szkoły byli reprezentanci SP 37, którzy niestety okazali się lepsi i wygrali 9:4.

W meczu o trzecie miejsce nasz zespół odniósł kolejne pewne zwycięstwo nad SP 64 10:4. Dzięki temu zwycięstwu brązowe medale mogły zawisnąć na szyjach naszych młodych koszykarzy.

Gratulacje dla całej, tym razem brązowej drużyny!

Naszą szkołę w dniu dzisiejszym reprezentowali: Wojciech Pasieczny (kapitan), Tymon Łabędzki, Filip Popek, Igor Popek.

Trenerem zespołu był pan Łukasz Nowak.