Akademie patriotyczne z okazji Świąt Majowych

W dniu 22 i 23.04.2024 r. w Szkole Podstawowej nr 95 we Wrocławiu odbyły się akademie patriotyczne z okazji zbliżających się Świąt Majowych.

Uczniowie klas 1-8 przygotowali program artystyczny pt. „Noc w muzeum”. Dzieci, które przez przypadek zostały "zamknięte" na noc w muzeum dzięki ożywionym eksponatom poznały ważne wydarzenia historyczne, które miały miejsce 1, 2, 3, 8 i 18 maja.

Opowieściom o rocznicowych świętach majowych towarzyszyły

piękne pieśni patriotyczne w wykonaniu zespołu wokalnego pod kierunkiem p. Ewy Syjud-Onackiej. Autorką scenariusza jest p. Wioletta Kocik - nauczyciel historii, która również przygotowywała dzieci do występu.

W dniu 23.04 na akademii mieliśmy zaszczyt gościć Sybiraków, Weteranów Misji Pokojowych ONZ oraz kpt. Stanisława Wołczaskiego - żołnierza AK oraz powstańca warszawskiego.

Po zakończeniu programu artystycznego nastąpił bardzo uroczysty i wzruszający moment. Pani Dyrektor - Teresa Molęda oraz p. Wioletta Kocik zostały odznaczone Brązowym Medalem za zasługi dla Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Szkoła Podstawowa Nr 95 im. Jarosława Iwaszkiewicza, wśród Sybiraków, a szczególnie z Koła Fabryczna uznawana jest jako: „NASZA SZKOŁA”. Dlatego też za miłą i trwałą współpracę z: Panią Dyrektor, Dyrekcją Szkoły, Gronem Pedagogicznym i Pracownikami Szkoły, a także Uczniami – którzy zawsze byli aktywni w czasie różnych spotkań z Sybirakami – na ręce Pani Dyrektor dla SP nr 95 - Zarząd Oddziału Związku Sybiraków we Wrocławiu przekazał Medal 95-lecia powstania Związku Sybiraków!

Słowa płynące od Grona Pedagogicznego Szkoły: „TO DLA ODZNACZONYCH I DLA SP 95 OGROMNY ZASZCZYT I POWÓD DO DUMY. BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY”.

Po tych wzruszających chwilach przyszedł czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia i rozmowy przy poczęstunku.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim dzieciom, które z ogromnym zaangażowaniem przygotowały tą wspaniałą uroczystość. Jesteście wspaniali :)

Wioletta Kocik