Wycieczka uczniów klas 6a i 6b do Trójmiasta

W dniach 22-24 maja 2024 r. uczniowie klas 6a i 6b wraz ze swoimi wychowawcami p. Ewą Syjud, p. Łukaszem Nowakiem oraz p. Agnieszką Piotrowską udali się na trzydniową wycieczjkę do Trójmiasta.

Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia z przewodnikiem Gdańska, w którym zobaczyli m.in. Pomnik Heweliusza, kościół Świętej Katarzyny, ołtarz w Kościele Świętej Brygidy, wnętrza Bazyliki Mariackiej, Długi Targ i Złotą Bramę.

W Gdańsku uczniowie odwiedzili również Stocznię Gdańską i znajdujące się tam muzeum, w którym oprócz zwiedzania wystawy

stałej z przewodnikiem, uczniowie wzięli udział w lekcji edukacyjnej dotyczącej rzeczywistości w czasach PRL. Z kolei w muzeum II Wojny Światowej uczestnicy wycieczki dowiedzieli się o obronie Westerplatte oraz o powodach wybuchu i przebiegu II WŚ. Dwie lekcje edukacyjne, w których udział wzięli uczniowie były bardzo ciekawe.

Wycieczka do Trójmiasta nie mogła się odbyć bez wizyty w Gdynii oraz w Sopocie. W tym pierwszym mieście uczniowie zobaczyli m.in. słynny niszczcyciel z czasów II Wojny światowej ORP "Błyskawica". Wraz z przewodnikiem uczniowie zwiedzili ten okręt zaglądając we wszystkie jego zakamarki. Muzeum Marynarki Wojennej w Gdynii, które uczniowie również odwiedzili to duża ilość eksponatów. Szczególnie uczniom podobały się eksponaty zgromadzone na terenach zielonych tj. stare samoloty, śmigłowce oraz ruiny okrętów wojennych.

W Sopocie nie mogło zabraknąc wizyty na słynnym molo oraz czasu na zakup pamiątek.

Wycieczka, oprócz dużych walorów edukacyjnych, historycznych i patriotycznych była też wspaniałym czasem integracji i spędzania czasu w gronie kolegów i koleżanek z klasy.