Zajęcia w klasie 2c z p. Maciejem Graf

10.06.2024 r. w klasie 2c odbyły się zajęcia z p. Maciejem Graf - przewodnikiem i instruktorem narciarstwa alpejskiego i biegowego, instruktorem pływania, sędzią showdown oraz nauczycielem pracującym na co dzień w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 13 dla osób niewidomych i słabowidzących, a prywatnie tatą Stasia - ucznia klasy 2c. 

Podczas zajęć klasa poznała specyfikę pracy z osobami niewidomymi i słabowidzącymi, została zapoznana z rodzajami sportów, które uprawiają zawodowo osoby niepełnosprawne. 

Pan Maciej pokazał klasie również sprzęt sportowy wykorzystywany przez osoby niewidome i słabowidzące (rakietki, piłki, okulary). Poruszył także problem istotny w naszym społeczeństwie, jakim jest postawa tolerancji, empatii i akceptacji wobec inności. 

Były to bardzo wartościowe zajęcia w klasie 2c, które bardzo podobały się uczniom. 

Katarzyna Maciejewska - wychowawca klasy