XI edycja Memoriału "Pamiętamy o Jacku Pieniążczaku"

14 czerwca 2024 r. w naszej szkole odbyła się XI edycja Memoriału "Pamiętamy o Jacku Pieniążczaku".

Była to wspaniała okazja wspomnienia naszego byłego nauczyciela, który swoją pasją zarażał swoich uczniów będąc dla nich wzorem i inspiracją do nauki i ciężkiej, wytężonej pracy na lekcjach wychowania fizycznego.

Dyscypliną sportu, w której rozgrywany był tegoroczny memoriał była koszykówka 3x3, która cieszy się coraz większą popularnością na świecie oraz w Polsce.

W turnieju wzięło udział siedem szkolnych zespołów, z których każdy rozegrał po sześć pasjonujących meczów. Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym". Mimo zmęczenia narastającego z każdym kolejnym meczem poziom rozgrywek był bardzo wysoki. 

Podczas turnieju gościliśmy żonę pana Jacka Pieniążczaka panią Agnieszkę oraz jego córkę Izabelę. Na zakończenie turnieju p. Agnieszka Pieniążczak wręczyła medale uczestnikom, a pani dyrektor Teresa Molęda wraz z p. Łukaszem Nowakiem nagrody rzeczowe.

Organizatorzy turnieju składają serdeczne podziękowania MCS Wrocław oraz Wrocławskiemu Parkowi Wodnemu za ufundowane nagrody oraz wodę i wafelki. Dziękujemy również dziewczętom z klasy 6b - Elizie Makuch oraz Milenie Modrzejewskiej za prowadzenie biura zawodów.