VIII miejsce naszej drużyny w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w koszykówce chłopców

W dniach 16-18 czerwca 2024 r. rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych chłopców ur. w roku 2011 i mł. 

Tegoroczna edycja mistrzostw, których inna nazwa to Igrzyska Dzieci odbyła się w Stargardzie. W rozgrywkach wzięli udział mistrzowie województw, a wśród nich Mistrzowie Dolnego Śląska - reprezentanci naszej szkoły.

Poziom tegorocznych zawodów był bardzo wysoki. Zawody zgromadziły zdecydowaną większość reprezentantów Polski tego rocznika. 

Pierwszy mecz na Mistrzostwach rozegraliśmy z SP z Łowicza. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem z mistrzem województwa łódzkiego 41:33. 

Niestety drugi mecz nie był już tak udany i ulegliśmy w nim szkole z Łańcuta 26:53. Dzięki jednak zajęciu drugiego miejsca w naszej grupie awansowaliśmy do najlepszej ósemki szkół w Polsce! 

Ćwierćfinał ze szkołą z Ełka, której reprezentanci zajęli w tym roku IV miejsce w klubowych Mistrzostwach Polski był bardzo udany w naszym wykonaniu. Mimo rozegrania przez nasz zespół najlepszego meczu na tym turnieju, przegraliśmy z faworyzowanym przeciwnikiem 32:54. 

Porażka sprawiła, że kolejnego dnia rozgrywaliśmy mecze o miejsca 5-8. 

Ostatniego dnia mistrzostw dwa razy lepsi okazali się nasi przeciwnicy. Najpierw przegraliśmy z drużyną z Białej Podlaski 39:40, a następnie w meczu o VII miejsce lepsza okazała się szkoła ze Starogardu Gdańskiego, która dopiero w ostatniej minucie meczu wyszła na prowadzenie i wygrała 39:35. 

Brawa dla chłopaków, którzy za swoimi plecami pozostawili ponad 8 000 tysięcy szkół, które brały udział w rozgrywkach od fazy eliminacyjnej!! Mistrzostwa Polski były ostatnim, siódmym etapem rozgrywek. 

Naszą szkołę reprezentowali: Wojtek Pasieczny (kapitan), Szymon Białowąs, Maksymilian Cieplik, Kacper Groth, Tymon Łabędzki, Franciszek Łapeta, Szymon Meszczyński, Filip Popek, Igor Popek, Stas Prashchur, Aleksy Sowiński, Viktor Sowiński. Trenerzy: Łukasz Nowak, Marcin Koszerny.