Zdobywamy dwa medale na Mistrzostwach Wrocławia w biegach przełajowych!

Fantastycznie rok szkolny rozpoczęli nasi uczniowie startujący w pierwszych zawodach sportowych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy.

11 września 2024 r. na wrocławskim Morskim Oku odbyły się Mistrzostwa Wrocławia w sztafetowych biegach przełajowych.

W kategorii chłopców urodzonych w roku 2013 i mł. nasi uczniowie wywalczyli dwa medale. Najlepszy okazał się Maksym Masternak, który wbiegł na metę jako pierwszy z dość dużą przewagą nad resztą stawki. Jako trzeci na metę wbiegł Stefan Łukasiak i tym samym wywalczył brązowy medal.

Przypominamy, że Maksym w roku ubiegłym wywalczył brąz startując ze starszymi uczestnikami w kategorii chłopców ur. 2012 i mł.

Jest to ogromny sukces naszych uczniów oraz nauczycieli wychowania fizycznego, którzy mimo ciężkich warunków lokalowych podczas lekcji wf, osiągają znaczące sukcesy z uczniami. Opiekunem naszych lekkoatletów był p. Marcin Koszerny.

Dzięki wysokim miejscom w Mistrzostwach Wrocławia, zarówno Maksym jak i Stefan wezmą udział w mistrzostwach Strefy Wrocławskiej, która będzie eliminacjami do Mistrzostw Dolnego Śląska.

Gratulacje dla chłopców i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.