Spotkanie wigilijno-noworoczne u Sybiraków

W dniu 10.01.2024 roku uczniowie naszej szkoły wraz z p. Dyrektor Teresą Molędą, p. Ewą Syjud - Onacką oraz p. Wiolettą Kocik mieli zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu wigilijno - noworocznym zorganizowanym przez Związek Sybiraków Koło Wrocław - Fabryczna.

Uroczystość miała miejsce w Złotnickim Centrum Spotkań na ul. Wielkopolskiej 7. Uroczystości rozpoczęły się przy ołtarzu Matki Bożej Królowej Polski.

Uczniowie naszej szkoły zapalili 3 znicze: dla Sybiraków, dla żołnierzy, którzy zginęli w II wojnie światowej oraz pośrodku Kolumbarium dla tych, którzy zginęli w obronie Polski w różnych okresach naszych dziejów.

W sali głównej ZCS dzieci przedstawiły Jasełka, które bardzo podobały się wszystkim zaproszonym gościom. Bardzo miłym akcentem spotkania był wspólny obiad i spotkanie dzieci ze świadkami historii. Uczniowie mieli okazję do rozmów z Sybirakami i zrobienia pamiątkowych zdjęć. Wzruszającym momentem było wręczenie Sybirakom pięknych świątecznych upominków , które wykonały dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z nauczycielami.

To wzruszające międzypokoleniowe spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci. Bardzo serdecznie dziękujemy Związkowi Sybiraków za zaproszenie.