Srebro chłopców i V miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Wrocławia w koszykówce u-13

19 lutego 2024 r. rozegrana została ostatnia runda Mistrzostw Wrocławia w minikoszykówce dziewcząt oraz chłopców.

Miło nam poinformować, że nasza dziewczęca reprezentacja wywalczyła V miejsce we Wrocławiu, a reprezentacja chłopców najwyższe miejsce w historii naszej szkoły - II.

Dziewczynki rozegrały dwa mecze - niestety oba przegrane. Szczególnie szkoda drugiego meczu z SP 24. O przegranej zadecydowała słaba pierwsza połowa. Piorunujący pościg naszych walecznych dziewcząt w tej części gry spowodował, że mecz przegraliśmy różnicą zaledwie dwóch

"oczek". Zabrakło czasu na więcej... Dzięki zwycięstwu to SP 24 zamiast naszej szkoły zagrała w meczu o III miejsce.

Chłopcy w swojej grupie rozegrali dwa mecze i oba z kolei wygrali. Dzięki pewnym, grupowym zwycięstwom nasz zespół miał możliwość zagrać w decydującym meczu o Mistrzostwo Wrocławia.

Niestety z tego meczu zwycięsko wyszli uczniowie SP 67, którzy wygrali z naszą drużyną 24:19.

Reprezentacja chłopców naszej szkoły awansowała do Mistrzostw Powiatu Wrocławskiego, które odbędą się w kwietniu. Liczymy, że w finałach będzie nam dane wziąć rewanż na dzisiejszych zwycięzcach.

Naszą szkołę w dniu dzisiejszym reprezentowali:

Drużyna dziewcząt:

Eliza Makuch (kapitan), Maja Baczyńska, Emilia Bilińska, Natalia Fedyk, Lena Grabowska, Hania Hejduk, Natalia Lorek, Milena Modrzejewska, Alicja Rybak, Pola Żankowska.

Drużyna chłopców:

Wojciech Pasieczny (kapitan), Szymon Białowąs, Maksymilian Cieplik, Stanisław Prashchur, Tymon Łabędzki, Franciszek Łapeta, Szymon Meszczyński, Filip Popek, Igor Popek, Viktor Sowiński.